Filipović sa dva remek dela gurnuo Metalac ka izlaznim vratima Superlige (VIDEO)

Kolubara savladala goste iz Gornjeg Milanovca

Kolubara je u prvom meču plej-auta Linglong Superlige upisala pobedu protiv Metalca rezultatom 2:0.

U 33. minutu odbijenu loptu iz kaznenog prostora Metalca prihvatio je Miloš Filipović na 25 metara od gola i snažnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio je gornji levi ugao za početno vođstvo. Ubrzo je Miloš Filipović izveo još jednu majstoriju. U 39. minutu efektno je matirao Dušana Markovića, ovaj put je loptu primio na desnom boku, možda je hteo da centrira na drugu stativu, međutim, sve je ispalo mnogo bolje, napadač domaćina naciljao je suprotan ugao za vođstvo od 2:0.

U finišu poluvremena defanzivac Lazarevčana Vasilije Bakić je u svom petercu kolenom udario Krajišnika i zbog toga zaradio crveni karton.

Krenuli su gosti odlučnije u nastavku, u 52. minutu dva neugodna šuta Đurića i Antonijevuiča zaustavio je golman Dejan Stanivuković. Tri minuta kasnije šutirao je Bačkulja, lopta je zakačila igrača domaćih, promenila pravac, a čuvar mreže Kolubare sjajno reagovao i sprečio da pređe gol liniju. Stanivuković je do kraja imao još nekoliko uspešnih intervencija.

U 73. minutu rezervista Lazarevčana Andrić mogao je da reši pobednika, njegov udarac zaustavila je stativa.