Evo gde možete da gledate prenos meča Žaber – Vondrušova

Jedna dama će prvi put u karijeri osvojiti Grend slem pehar

Finale ženskog delaVimbldona zakazano je za subotu, a snage će odmeriti Marketa Vondrušova i Ons Žaber sa početkom u 15 časova.

Jedina stvar koja je izvesna pre samog početka je da ćemo dobiti novu Grend slem pobednicu

2019. kada je poražena od Ešli Barti. Osim toga, Čehinja je osvojila i srebrnu medalju na Olimpijskim igrama, pa joj i ne fali mnogo iskustva iz mečeva za trofej na najvećim takmičenjima. I pored toga, samo jednom u karijeri je slavila u finalu i to 2017. u Luganu kada je imala svega 17 godina.

Sa druge strane, Žaber je za 36 pozicija bolje rangirana na WTA listi (šesto mesto) i ima četiri titule, ali bi joj potencijalni trijumf na londonskom Grend slemu bio kruna dosadašnjeg dela karijere. Ovo će za nju biti treće finale na najvećim turnirima u svetu tenisa pošto su je u prošloj sezoni upravo na Vimbldonu i na US Openu porazile Elena Ribakina i Iga Švjontek.

Njih dve su se do sada sastale u čak pest navrata, skor je polovičan, međutim Čehinja je ove sezone slavila i na Australian Openu i u Indijan Velsu.

Direktan prenos meča možete pogledati na Sport klubu 1 od 15:00.