Eleksir života: Kako voda leči

Eliksir života i zdravlja može da vam pomogne da se izborite sa zdravstvenim problemima. Starijima se ne preporučuje mineralna u flaši zbog natrijuma koji utiče na hronične srčane bolesti.

Voda je prirodni lek za sve bolesti, tvrdi japanska tradicionalna medicina. Upravo u ovoj zemlji živi najveći broj stogodišnjaka na planeti (više od 33.000 hiljada), a takozvana japanska terapija vodom stiče sve više pristalica širom sveta.

Po njoj, svako bi ujutro na prazan želudac trebalo da popije četiri čaše mlake vode od 160 ml (nikako hladne). Posle toga ništa nemojte jesti i piti narednih 45 minuta. Zatim doručkujte, pa nemojte da jedete naredna dva sata.

Stariji ljudi ili oni koji ne mogu odjednom da popiju četiri čaše vode, mogu da počnu i sa manjom količinom, pa postepeno povećavaju do četiri čaše. Prvi pozitivni rezultati mogu da se osete već posle sedam dana, a japanska tradicionalna medicina tvrdi da se ovom terapijom reguliše povišeni krvni pritisak (30 dana), dijabetes (30 dana), gastritis i zatvor (10 dana), a u pojedinim slučajevima i leči rak – 180 dana.

Lekari, u svakom slučaju, savetuju da se svakodnevno popije više od dva litra vode, odnosno 30 ml na kilogram težine.

– Pravilan unos vode neophodan je za metabolizam i normalne fiziološke funkcije. Istovremeno, voda obezbeđuje unos esencijalnih materija kao što je kalcijum, magnezijum i fluor.

Odnosi toksine iz vitalnih organa, donosi hranljive materije do ćelija, hidrira kožu, održava normalnu telesnu temperaturu kao i pritisak. Koliko će ko tokom dana uneti vode u organizam zavisi od mnogo faktora, a pre svega od opšteg zdravstvenog stanja, nivoa telesnih aktivnosti kao i vremenskih uslova.

Suština je da organizmu pružimo ono što mu treba, jer će u protivnom početi da trpi. Voda predstavlja osnovni sastojak organizma, čini dve trećine ukupne telesne težine i od nje zavise svi vitalni sistemi – objašnjava dr Olga Hadžić, specijalista higijene i specijalista psihijatrije iz Savetovališta za ishranu iz DZ „Dr Ristić“.

Opasna plastična ambalaža

Na dnu svake plastične flaše stoji trougao sa brojem ili skraćenicom, koja ukazuje od čega je ambalaža izrađena i da li je dugoročno opasna po zdravlje. Plastična ambalaža sa oznakama 2-HDP ili HDPE, 4-LDPE i 5-PP ne ispušta opasne sastojke u vodu.

Ako su bez oznake ili imaju utisnute druge skraćenice, takve flaše i balone treba izbegavati i obavestiti nadležne zdravstvene institucije i Ministarstvo zdravlja.

Ovo se naročito odnosi na plastične boce, čaše za jednokratnu upotrebu i plastiku u kojima se pakuje brza hrana, a na kojima mogu biti utisnute oznake 1-PET ili PETE, 6-PS, 7-PC.

 

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.