Druga vezana pobeda za Napredak: Voždovac pao pod Bagdalom

Put do pobede domaćima je trasirao Milan Bojović

Fudbaleri Napretka savladali su ekipu Voždovca sa 2:1, u okviru šestog kola Superlige Srbije.  Beogradski tim nije uspeo da ponovi prošlonedeljno izdanje kada su uspeli da savladaju Crvenu zvezdu sa 3:2, što je Napredak iskoristio.

Strelac prvog gola bio je Milan Bojović. Legendarni superligaški napadač realizovao je penal, pošto je prethodno oboren u kaznenom prostoru gostiju. Voždovac je brzo uzvratio, uspeo je da preko Jočića zatrese mrežu Kruševljana, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ubrzo nakon toga, tačnije u 24. minutu, Stoiljković asistenciju Jovanovića pretvara u pogodak za velikih 2:0 u korist domaćeg tima.

Sve je što je Voždovac uspeo da uradi je da smanji prednost domaćina golom Borisava Burmaza iz penala u 65. minutu.

Ovo je prvi poraz Voždovca nakon šest kola i trenutno zauzimaju četvrtu poziciju sa devet osvojenih bodova.

Sa druge strane, Napredak je upisao drugi vezani trijumf i trenutno su 10. tim na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu Kruševljani će na megdan Novom Pazaru, dok Voždovac očekuje duel protiv lučanske Mladosti.