Dortmundu se ovo nije desilo u Evropi otkako im je Prijović dao 2 gola za 14 minuta

Milioneri posle šest godina ponovo primili četiri pogotka na domaćem terenu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda doživeli su u četvrtak veče veliki udarac u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope, jer su kod kuće poraženi od Rendžersa rezultatom 4:2.

Tim iz Glazgova je vodio 3:0 i 4:1 i stekao je veliku prednost pred revanš koji se igra za sedam dana, a istovremeno su postali tek drugi klub u istoriji koji je Milinerima dao četiri gola na domaćem terenu u evropskim takmičenjima.

Pre Rendžersa to je za nogom 2016. godine pošlo Legiji iz Varšave koja je gotovala Dortmundu u okviru Lige šampiona i poražena je rezultatom 8:4.

Zanimljivo, za poljski tim je tada nastupao nekadašnji srpski reprezentativac Aleksandar Prijović koji je u razmaku od samo 14 minuta dao dva gola. Tačnije, pogađao je mrežu u 10. i 24. minutu.

Što se tiče utakmice sa Rendžersom, gosti su golovima Tavernijea i Morelosa u 38. i 41. stekli veliku prednost na poluvremenu, a ista je uvećana pogotkom Lundstrama u 49. minutu. Dva minuta kasnije Belingem je smanjio rezultat koji se opet promenio u 54. autogolom Zagadua, dok je konačan rezultat postavio Gerero u 82. minutu.