Dortmund protiv novajlije u Bundesligi ispustio dva gola viška

Hajdenahjm upisao prvi bod u eliti

Fudbaleri Borusije Dortmund drugi put u nizu nisu opravdali ulogu favorita u utakmici Bundeslige i u trećem kolu su ostali bez celog plena protiv Hajdenhajma – 2:2.

Za domaćina na „Signal Iduna Parku“ krenulo kao u snovima. Julijan Brant je u sedmom minutu realizovao asistenciju Emrea Džana, da bi zatim paker preuzeo ulogu strelca u 15. sa bele tačke.

Mogao je Dortmund do još kojeg pogotka do 61. minuta kada je Eren Dinkdži vratio novajliju u najvišem rangu u život.

Potpuni šok usledio je u 81. kada je Sebastijan Aler faulriao rivala u šesnaestercu, a kazneni udarac je u gol pretvorio Tim Klajndajnst.

Dortmund će do utakmica rivala, koje su na programu u subotu i nedelju, biti šesti sa pet bodova, dok je Hajdenhajm nakon osvojenog prvog boda na poziciji 13.