,

Đorđe Grubić imao svoj prvi nastup za seniorsku reprezentaciju Srbije

STARA PAZOVA – Tek što je napunio 18 godina, mladi karatista Đorđe Grubić iz Karate kluba „Mladost“, iz Nova Pazove, imao je svoj prvi nastup za seniorsku reprezentaciju Srbije, a na Prvenstvu Balkana koje je održano proteklog vikenda u Podgrorici.

Đorđe se takmičio u disciplini borbe, kategorija do 67kg, u prvom kolu Đorđe je savladao takmičara iz Turske, da bi potom izgubio sa minimalnim rezultatom protiv domaćina i glavnog favorita iz Crne Gore.

Kako je njegov protivnik ušao u finale, Đorđe je nastavio takmičenje kroz „repasaž“ gde je najpre savladao predstavnika Hrvatske i onda izgubio meč za bronzanu medalju protiv znatno starijeg i iskusnijeg predstavnika Makedonije čime je zvanično rangiran na 5. mesto među 20 takmičara u toj kategoriji, najboljih u reginu Balkana.