Deset medalja za Pančevce na Prvenstvu Vojvodine u streljaštvu

PANČEVO – Članovi Streljačke družine „Pančevo 1813“ iz Pančeva osvojili su deset medalja na Prvenstvu Vojvodine malokalibarskim sportskim oružjem.

Prvenstvo Vojvodine malokalibarskim sportskim oružjem po A programu održano je minulog vikenda u Novom Sadu. Na takmičenju je šest juniora Streljačke družine “Pančevo 1813“ nastupilo veoma uspešno.

Aleksa Rakonjac je osvojio srebrnu medalju u kategoriji juniora malokalibarskom puškom u disciplini trostav 3×20 metaka, sa rezultatom od 571 krug, a u ležećem stavu sa 60 metaka i rezultatom od 606,7 krugova je osvojio bronzanu medalju.

Teodora Kondić je osvojila bronzanu medalju u kategoriji juniorki malokalibarskom puškom u disciplini trostav 3×20 metaka sa rezultatom od 558 krugova, a u ležećem stavu je osvojila srebrnu medalju sa rezultatom od 586,2 kruga.

Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju u kategoriji juniorki malokalibarskom puškom i sa rezultatom od 578,5 krugova u ležećem stavu, dok je u trostavu osvojila četvrto mesto sa 547 krugova.

Prvenstvo Vojvodine u Novom Sadu – kategorija sportski pištolj

U disciplini sa 60 metaka malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora-PSI na 50 metara razdaljine, u kategoriji juniora ekipa SD “Pančevo 1813“ je bila jedina kompletna. Sve tri medalje su osvojili pančevački juniori.

Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 512 krugova, srebrnu je osvojio Stefan Kešišjan sa 490, a sa 479 krugova Velimir Ninković je osvojio bronzanu medalju.

U disciplini malokalibarski sport pištolj sa 30 + 30 metaka precizne pa brze paljbe, na rastojanju od mete od 25 metara, ekipa juniora SD “Pančevo 1813“ je ubedljivo osvojila prvo mesto ispred ekipe Kikinde i Uljme.

Velimir Ninković je osvojio zlatnu medalju sa rezultatom od 538 krugova (266 precizna paljba + 272 brza paljba), Marko Ninković je osvojio srebrnu medalju sa 532 kruga, a Stefan Kešišjan je peti sa 478 krugova (pozajmljeni pištolj mu se često kvario).

Naredno takmičenje će biti Prvenstvo Srbije malokalibarskim sportskim oružjem za juniore, koje će biti održano sredinom jula u Novom Sadu. Svi takmičari su stekli pravo da se takmiče i na Prvenstvu Srbije za seniore.