Čekićari su pravi hit Premijer lige: Vest Hem pokvario svečanost u Lutonu

Prvo mesto doneli Bouen i Zuma

Fantastično otvaranje četrvrtog kola Premijer lige posmatrali smo po prvi put na tek renoviranom „Kenilvort Roudu“ u predgrađu Londona, gde je Vest Hem uspeo da ostavi domaćina bez boda – 2:1.

Jedinu pravu šansu tokom prvih 45 minuta iskoristio je Džerod Bouen u 37. dok je do asistencije došlo nesuđeno pojačanje Mančester sitija Lukas Paketa.

Emerson Palmijeri je duplirao vođstvo u 51. međutim tom prilikom se nalazio u ofsajd položaju. Na novi pogodak se čekalo sve do 84. mintua i kornera Džejmsa Vord-Prausa. Kurt Zuma se samo pokloni glavom i u tim momentima verovatno doneo ključnu razliku.

Drugi minut sudijske nadoknade doneo nam je pogodak Mads Juel Andersena, zatim i nekoliko poluprilika do isteka dodatka. Luton ipak nije došao do poravnanja i na prvom meču u svom domu ostao je bez bodova u Premijer ligi.

Vest Hem je makar do susreta Mančester sitija prvi u ligi sa 10 bodova. Sa druge strane popularne Šeširdžije su na poslednjem mestu bez poena i sa jednom odloženom utakmicom.