Bosna nije izdržala u Portugalu: Bruno i Bernardo trasiraju put ka Evropskom prvenstvu

Austrijanci osvojili bod u Belgiji, trijumfi Češke, Slovačke, Albanije i Gruzije

Fudbaleri Bosne i Hercegovine nisu odoleli Portugaliji u Lisabonu i na stadionu „Da Luž“ poraženi su rezultatom 3:0 u trećoj rundi kvalfikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon demoliranja Lihtenštajna i Luksemburga, još jednom je ekipa trenera Roberta Martineza demonstrirala silu i ponovo sačuvala sopstvenu mrežu netaknutom.

Igrač utakmice bez dileme bio je Bruno Fernandeš. Prvo je u 44. minutu asistirao Bernardu Silvu, zatim u nastavku susreta i sam dva puta savladao Ibrahima Šehića. Prvi put u 77. nakon dodavanja Rubena Neveša, zatim i u trećem minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:0.

Susret je obeležio i ulazak mladog navijača koji je zagrlio Kristijana Ronalda, podigao ga, zatim mu i poljubio kopačke, što je aplauzom podržao čitav stadion.

Korak za Portugalcima održala je Slovačka posle pobede na Islandu (2:1) pogocima Juraja Kucke i Tomaša Suslova. Jedini pogodak za domaćina postigao je Alfred Finbogason.

Tabela u grupi J sada izgleda ovako – Portugal 9 bodova, Slovačka 7, Luksemburg 4, Bosna i Hercegovina 3, Island 3, Lihtenštajn 0.

Belgija i Austrija odigrali su verovatno na papiru najinteresantniju utakmicu večernjeg termina. Posle malo više od 90 mintua borbe nije bilo slavljenika – 1:1.

Prava je šteta što je pogodak gostujućeg tima iz 22. minuta okarakterisan kao auto-gol, jer je lopta nakon voleja pogodila nesrećnog Orela Mangalu. Poen Belgiji spasio je najbolji strelac u istoriji nacionalne ekipe Romelu Lukaku.

Austrija će i dalje biti lider grupe F nakon ove runde sa 7 bodova, tri više od Crvenih đavola.