Borojević peti na Prvenstvu Srbije, mlađi takmičari osvojili medalje na turniru u Beogradu

Karate

SUBOTICA – U Beogradu je održano Prvenstvo Srbije u džudou za seniore koje je okupilo 190 takmičara iz 43 kluba, gde su nastupali i takmičari Spartaka. Najbliži medalji u redovima Subotičana bio je Mateja Borojević, ali je na kraju državni šampionat okončao na petom mestu.

Spartak je na Prvenstvu države nastupio sa sedam takmičara pod vođstvom trenera Milana Bogića. U jakoj konkurenciji Subotičani ostali bez medalja, ali su ostvarili dobar učinak plasmanom na peto i dva sedma mesta. Mateja Borojević je zauzeo peto mesto u kategoriji 100kg, dok su Ivana Ivanović i Petar Čonka takmičenje završili kao sedmoplasirani u svojim kategorijama.

Nešto mlađi takmičari Spartaka nadmetali su se na Memorijalnom turniru „Slobodan Rakić – Cakan“ u Beogradu koji je organizovao Partizan. Subotičani su u konkurenciji gde se takmičilo 600 džudista ostvarili dobre rezultate i osvojili pet medalja, dve srebrne i tri bronzane. Bronzom su se okitili Filip Ivanović u kategoriji do 50kg, Uroš Budalić u +66kg i Luka Milić u kategoriji do 28kg. Srebrne medalje osvojili su  Relja Žagar  u kategoriji do 28kg i Nikola Rašović do 31kg.

Oni najmlađi svoje znanje i veštine pokazali su na druženju u Hali sportova  u Subotici gde je održano klupsko prvenstvo za početnike. Cilj ovakvog druženja da se dečica, budući dzudisti uvedu u svet takmičenja.

U Hali sportova okupilo se oko 80 takmičara. U organizaciji su učestvovali treneri Vladimir Tanasković iz sekcije Bajmok, Sebastijan Popić, ostali članovi kluba i roditelji budućih šampiona.