Bomba De Lihta za Bajernovu pobedu u derbiju, lud meč Majnca i Verdera

Trijumf je upisao i Dortmund

Fudbaleri minhenskog Bajerna zadržali su prvo mesto na tabeli Bundeslige zahvaljujući pobedi u derbiju 27. kola protiv Frajburga – 1:0 (0:0)!

Junak trijumfa Bavaraca bio je defanzivca Matijs De Liht koji je bombom u 52. minutu rešio pitanje pobednika (gol pogledajte OVDE), mada pohvale idu i na račun golmana Jana Somera koji je u 70. minutu sjajno regaovao i sprečio poravnanje

Bajern je tako zadržao dva boda viška u odnosnu na Borusiju iz Dortmunda koja je takođe igrala derbi i slavila protiv Union Berlina rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo preko Malena u 28. minutu, da bi Behrens na isetku sat vremena igre poravnao rezultat. Ipak, Mukoko se u 79. pobrinuo da Milioneri upišu vredan trijumf protiv ekipe koja im diše za vratom.

Majnc i Verder su odigrali najluđi meč ovog kola, a rezultat je na krjau bio 2:2 – uz četiri gola koji su pali u poslednjih 10 minuta. Uključujući i zaustavno vreme.

Majnc je poveo u 85. minutu, Verder je izjednačio dva minuta kasnije, da bi domaćin u 93. ponovo imao gol viška. Ipak, tim iz Bremena je u 95. stigao do vrednog boda.