Bolan poraz „Alasa“: Dunav – Kolubara 95:96

STARA PAZOVA – Košarkaši Dunava izgubili su u 26. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije od Kolubare 2003 iz Lazarevca sa 96:95 i sveli opstanak u najjačem domaćem takmičenju samo na domen teorije.

Poraz je utoliko teže pao što je Dunav u većem delu utakmice, naročito u prvom poluvremenu imao više od igre i mahom dvocifrenu razliku.

A onda je u trećoj četvrtini došlo do neshvatljivog pada u igri domaćih. Sa druge strane, kod gostujuće ekipe, Stefan Smit je pogodio sve što se moglo pogoditi.

U egal završnici, 14 sekundi pre kraja, Dunav ima vođstvo poen razlike što pomenuti Smit košem sa poludistance menja u korist Kolubare. U poslednjih sedam sekundi Marko Grković promašuje šut za tri poena, Kolubara odnosi pobedu i gasi nade „Alasa“ da će i naredne sezone igrati KLS.

Postoje još teorijske šanse i komplikovana kombinatorika, ali je i u tom smislu situacija za Dunav teška, preteška.