Barselona slavila titulu na terenu Espanjola, pa pobegla u svlačionicu zbog upada navijača

I Real se oglasio i čestitao im na peharu kratko i jasno na Tviteru

Fudbaleri Barselone osvojili su titulu u španskoj Primeri! I to na kakav način… Rasturanjem velikog rivala Espanjola na gostujućem terenu, uz to potencijalno ih poslavši u drugu ligu. Sve se nekako poklopilo da bude u znaku igrača sa „Kamp Noua“ – 2:4 (0:3).

Zasluženo su i osvojili pehar na četiri runde do kraja. Sada Real ni matematički ne može da ih uhvati, jer Barselona beži čak 14 bodova, a samo je 12 u opticaju. To je trebalo da donese slavlje po završetku utakmice…

I lepo je krenulo, Barsini igrači su se uhvatili za ruke, čak je i Real na svom Tviter nalogu doduše šturo čestitao velikom rivalu, a onda – haos.

Navijačima Espanjola se očigledno nije svidelo to što Barselona slavi titulu na njihovom terenu, pa su uleteli u teren. I onda je usledio stampedo, pošto su fudbaleri Barselone krenuli glavom bez obzira da beže ka svlačionicama.

Srećom, veći incident je izbegnut, ali garantovano igračima Barselone nije bilo prijatno kada su se navijači sjurili na travnatu podlogu. Obezbeđenje i policija su adekvatno reagovali.

Što se same utakmice tiče, ona je već bila rešena posle prvog poluvremena kada su Levandovski u 11. i 40. minutu, kao i Balde u 20. minutu doneli Barsi prednost od tri gola. U nastavku je Kunde dodao još jedan pogodak na konto Barse, da bi do kraja Puado i Hoselu u 73. i 92. minutu postavili konačan rezultat.