Barsa napravila brejk u Minhenu i povela sa 2:1: Mirotić poništio odlične partije Lučića i Jaramaza

Katalonci su imali prednost od prvog do poslednjeg minuta

Košarkaši Barselonasavladali su Bajern u Minhenu rezultatom 75:66 i poveli sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je otvorila utakmicu na pravi način, i već u ranoj fazi meča Barsa je stigla do velike prednosti (18:5).

Stečenu prednost nisu ispuštali Katalonci, već je ona uglavnom samo rasla. Tokom druge četvrtine dostignut je i maksimum od 19 poena razlike, a Bavarci su na jednocifren zaostatak uspeli da spuste tek u poslednjem minutu meča.

Barsu je do pobede vodio Nikola Mirotić koji je ubacio 25 poena, i tako zasenio odlične partije Vladimira Lučića i Ognjena Jaramaza, koji su na drugoj strani kombinovali postigli 30 poena (Lučić 17, Jaramaz 13).

Priliku da reši četvrtfinalnu seriju i plasira se na fajnal-for u Beogradu, Barselona će imati već u petak, kada će se igrati četvrta utakmica serije, takođe u Minhenu.