Arsenal izjednačio protiv Sitija u 101. minutu, pa posle penala uzeo prvi trofej

Dobar početak takmičarske godine za Tobdžije

Ako se po jutru dan poznaje biće ovo još jedna luda sezona u engleskom fudbalu! Tako je legendarni Komjuniti šild danas pripao Arsenalu i to posle neverovatne drame i penala protiv Mančester sitija – 1:1 (posle penala 1:4)!

Gledali smo veoma ujednačenu utakmicu u kojoj je Arsenal znao šta traži, ali je Siti ipak uspeo da prvi stigne do prednosti. U prvom poluvremenu golova nije bilo, a onda je usledila slast za sve ljubitelje fudbala širom sveta, a ponajviše za one na Vembliju.

Pomalo iznenađujuće je u Kol Palmer u 77. minutu uspeo da donese prednost Građanima i činilo se da će zaista ponovo prvi trofej sezone otići u Mančester. Nisu to želele Tobdžije.

U 101. minutu posle dugačke nadoknade koja je prvobitno bila predviđena da traje osam minuta, a onda je zbog povrede Kajla Vokera i Tomasa Partija još prolongirana, došao je gol.

Postigao ga je Leandro Trosar posle odličnog dodavanja Bukaja Sake. Lopta je nekoga pogodila na putu ka mreži i Stefan Ortega nije mogao da uradi ništa.

Tokom penal serije kao da je neko bacao magiju na Građane. Bolje reći kletve. Promašivali su De Brujne koji je pogodio prečku, potom je Remsdejl odbranio šut Rodrija, a na drugoj strani niko nije grešio i Arsenal je došao do pobede.