Argentina je šampion sveta, a Mesi bog fudbala!

Šta smo ovo gledali, ljudi moji?!

Gotovo je! Gotova je totalna ludnica u Kataru! Selekcija Argentina je prvak planete! U velikom finalu Svetskog prvenstva u Kataru, Gaučosi su nakon penala savladali Francusku posle totalnog delirijuma i neverovatnih 3:3 posle produžetaka. Ovaj meč je sve sadržao, a Lionel Mesi je sa dva gola u u 120. minuta i pogođenim penalom okovan u najsvetliju zvezdu fudbalskog neba!

Od čega da se krene? Gde da se nastavi? Ne znamo, ali znamo gde se završilo – Argentina je po treći put prvak sveta!

Sumirano, Argentinci su imali 2:0 do 80. minuta kada su u 60 sekundi primili dva gola i tako omogućili Francuzima da se potpuno vrate u igru. Trikolori su krenuli da napadaju, imali više od igre, da bi u produžecima ponovo Gaučosi došli do 3:2. Ni to nije bilo sve, jer je u 118. minutu Embape kompletirao het-trik i sa 3:3 uveo priču u drhtanje i neverovatnost.

Penali su došli, a onda i titula za Argentinu.

No…

Ovaj meč je promenio milion lica i dao nešto što retko obična utakmica može da da.

Sve je krenulo sjajno po Argentince koji su u 23. minutu dobili priliku da sa bele tačke povedu, što su oni i učinili.

Di Marija je prošao kao šilo i našao se sa leve strane u kaznenom prostoru, te je iza sebe ostavio Dembelea koji ga je blago potkačio, a sudija Marčinjak nije imao dvojbne da pokaže na belu tačku.

Zvezda prvenstva, Lione Mesi, preuzeo izvođenje najstrože kazne, te je lopta viđena u desnom, a Ljoris u levom uglu.

U 36. minutu je bilo već 2:0 i svi su pomisili da priča ne može da ide u drugom smeru osim sigurne pobede Argentine.

Fenomenalan pogodak Gaučosa iz prelepe akcije. Mesi je aktivirao desnu stranu, pas je usledio do Aleksisa Mek Alistera koji je istrčao sve do šesnaesterca, a onda po zemlji dodao loptu na drugu stativu gde se našao Di Marija koji je gađao i pogodio dijagonalni ugao.

I jeste bilo jasno da Francuzi ne mogu ništa, jer za skoro 70 minuta nisu imali šut ni u okvir gola. Ipak, Trikolorima se sve otvara jednim zviždukom u 78. minutu.

Otamendi je izgubio kompas i ostao poslednji u jurnjavi sa Kolo Muanijem kojeg je nekoliko sekundi kasnije srušio u 16 metara.

Kilijan Embape savršeno izvodi jedanaesterac i pogađa donji desni ugao, iako ga je Martinez pročitao, ali je golman Argentine bio kratak.

U jednom momentu su Argentinci počeli da strahuju, ne samo da će se sigurno ići u produžetke, već da će možda biti i senzacionalnog preorketa, ali je ipak bilo dodatka od pola sata.

Francuzi su nastavili da pritiskaju i u nastavku, ali su Argentinci kroz kontre opasno potresali odbranu Trikolora i na kraju je dobro zatresli.

Ponovo Mesi.

Fliper i prikucavanja su se završila tako što je Ljoris sa samo nekoliko metara odbranio sto postotnu šansu Lautaru, ali je se našao tu Mesi koji je poslao loptu u gol tako da Upamekano nije mogao da reaguje na bolji način. Sat je zavibrirao sudiji Marčinjaku, te je on pokazao na centar!

Kao da nije bilo dovoljno to što se događalo, Francuska je ponovo uspela da poravna i da uvede priču do penala nakon gola u 118. minutu.

Lopta je Montijela pogodila u lakat nakon pokušaja Embapea, a sudija je pokazao odmah na belu tačku. Embape pogađa donji levi ugao i šalje golmana u drugu stranu. Ovo je najluđe finale ikada!

Embape je pogodio, a zatim i Mesi, ali je Martinez odbranio Komanu i već se stvorio veliki pritisak na Francuze.

Dodatnu muku im je stvorio Dibala koji je takođe bio precizan, a da sve krene nizbrdo potrudio se Čuameni koji je takođe bio neprecizan.

Nakon toga, ni gol Kolo Muanija nije bio dovoljan – Paredes i Montiel pogađaju za konačnu pobedu i ludo slavlje Argentine!