Zvezdina „paljba“ oborila Studente! Crveno-beli nisu platili prerano opuštanje!

Studentski centar savladan u Pioniru

Dok Zvezdini navijači sanjaju top 8 snove, košarkaši i stručni štab srpskog i regionalnog šampiona mora po svaku cenu da zadrži maksimalan fokus na regionalno takmičenje. Porazom od Partizana, crveno-beli su malo zakomplikovali sebi finiš ligaškog dela AdmiralBet ABA lige, u kojoj su, u poslednjem meču 22. kola, u dvorani „Aleksandar Nikolić“ savladali Studentski centar – 94:84 (24:19, 28:24, 17:13, 25:28).

Iako konačan rezultat možda prikazuje rutinsku pobedu Zvezde, ona je bila sve samo ne to. Jer, uprkos velikoj prednosti u nekoliko navrata tokom meča, Radonjićevi puleni morali su da završna dva minuta meča da igraju maksimalnim intenzitetom kako bi sprečili veliku senzaciju.

Posebno raspoloženi u šutu sa distance crveno-beli su bili u prvom poluvremenu. Izuzetno uporne goste Zvezdini košarkaši su držali na sigurnoj distanci sa devet ubačenih trojki, od kojih je četiri pogodio Kalinić. Takođe, osam skokova u napadu i 15 asistencija bili su odlučujući faktori u kreiranju, dotad, najvećih plus 17  (50:33, 19. minut) za beogradsku ekipu.

Međutim, ni tada, kao ni u finišu treće deonice, kada je na semaforu stajalo 69:50, Studenti nisu pomišljali na predaju. Trojkama Edvardsa i Pavlićevića „udahnuli“ su sebi nadu u preokret, koji im je bio nadohvat ruke posle vezanih ubačenih šuteva za tri poena Edvardsa i Kamenjaša (77:73, 35. minut).

Tada je Dejan Radonjić bio primoran da zatraži prvi tajm aut na meču. Minut odmora ekspresno je dao rezultat, pošto su u naredna dva minuta crveno-beli ubacili 12 poena i košem uz faul Kalinića i pogođenim dodatnim bacanjem definitivno slomili otpor rivala (89:79).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 9, Davidovac 4, Mitrović 11, Lazić 11, Kalinić 23, Dobrić 18, Simonović 5, Ivanović 5, Marković, Vajt 2, Kuzmić 2.

STUDENTSKI CENTAR: Nil 11, Megi 13, Pavlićević 10, Slavković 8, Hadžibegović 6, Starovlah, Baćović 8, Ivišić, Edvardsa 8, Kamenjaš 20.