Zvezdin štoper sačuvao obraz Srbiji u 93. minutu

Leković srelac jedinog gola u pobedi Orlića nad Letonijom

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 19 godina, pobedila je danas u Poljskoj selekciju Letonije rezultatom 1:0 u meču prvog kola Šeste grupe poslednjeg kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Jedini gol na utakmici postigao je štoper Crvene zvezde Stefan Leković u 93. minutu, uz napomenu da je Srbija meč završila sa igračem manje, pošto je u 86. minutu crveni karton dobio Uroš Miladinović.

Orlići su bili bolji rival tokom većeg dela meča, propustili nekoliko dobrih prilika, a naplata svega je stigla u trećem minutu nadokande. Pored Srbije i Letonije u Šestoj grupi nalaze se još selekcije Poljske i Izraela. Plasman na EP izboriće pobednik grupe.

Srbija će u narednom kolu 25. marta igrati sa Izraelom, a tri dana kasnije sa Poljskom. EP će biti održano od trećeg do 16. jula na Malti.

SRBIJA: J.Miladinović, Stjepanović (72. Simić), Kovačević, Leković, Radojević, Jevremović (72. Petković), U.Miladinović, Milosavić, Kabić (63. Mijatović), Lazetić, Spasojević (80. Milošević). Selektor Jovan Damjanović

LETONIJA: Parfjonovs, Kozrukov, Atars, Suško, Sliede, Krievins, Sirbu (85. Murađans), Volkovs (46. Patrikejevs), Gaucis (90+1. Alpens), Degtjarevs (75. Patika), Lizunovs.