Zvezda s porazom i uzdignute glave ide iz Mančestera: Siti pokazao klasu

Crvena zvezda je dala sve od sebe u ovom meču, ali, to nije bilo ni blizu dovoljnog u ovom duelu

Fudbaleri Crvene zvezde su otišli u Mančester s ciljem da naprave iznenađenje, ali nisu uspeli. Aktuelni prvak Evrope i najjači klub na svetu je uspeo da sačuva svoj teren i da slavi sa 3:1, iako su na poluvremenu imali zaostatak kada je Osman Bukari šokirao čitav evropski fudbal.

Crvena zvezda je znala da nema šta da izgubi, da je ovo prilika za mnoge momke da se pokažu i da zasijaju na evropskoj sceni. Čak je i sam Barak Bahar, trener Zvezde, odlučio da izmeša karte, da izvede sastav s kojim nije igrao ni u Superligi, kako bi iznenadio i Gvardiolu i Mančester siti.

Izašli su defanzivno, a Bukari je trebalo da juri priliku iz kontre.

Upravo to je i urodilo plodom. Mančester siti je napadao, dominirao, ređao šansu za šansom, a Zvezda nije prelazila svoju polovinu. Napadači Sitija su šutirali, a Omri Glazer je branio sve na sjajan, nestvaran način. Čak je i prečka bila saveznik Zvezde, Haland ju je pogodio, te je gol mirisao u vazduhu. Osećao se. Taj 20. minut i prečka Halanda su najavili dosta toga.

Ipak, Glazer je bio taj koji je spašavao. Zvezda je prvi put pripretila u 30. minutu, kada su imali kontru, posle koje je Bukari tražio u sredini svoje napadače, ali je i to Ederson zaustavio. Tada su usledile dve velike prilike Haland je prebacio gol, a Alvarez je potom u 10 minuta napravio nekoliko prilika i sve je to odradio Glazer.

Tada se u 45. minutu desio pravi šok. Osman Bukari je utekao odbrani, postigao je gol i utišao je Etihad.

Ponadala se Zvezda u tim minutima da može do iznenađenja, ali…

Već u 47. minutu je stiglo do poravnanja rezultata. Hulijan Alvarez i Eling Haland su odradili kratku akciju, veoma brzu, posle koje je napadač iz Argentine ubacio loptu u gol.

Potom je nastavio Glazer da brani, zaustavljao je svaki udarac.

Međutim, golman Zvezde je postao i tragičar. Igrao se 60. minut meča, Hulijan Alvarez je izveo slobodan udarac, Glazer je želeo da izbaci tu loptu, ali ju je samo ubacio u gol. Od heroja je postao tragičar Glazer.

Ali, nije ga poljuljao ovaj gol, nastavio je odlično da brani, pre nego što je Rodri postigao novi gol u 73. minutu.

Posle tog pogotka, Siti je malo i zaustavio tempo igre, praktično su samo čekali da istekne vreme.

Mančester siti – Crvena zvezda 3:1 (0:1)