Zvezda preživela dramu u Bačkoj Topoli! TSC dva puta vodio, Pavkov sačuvao nadu u odbranu trona!

Crveno-beli ostvarili izuzetno važnu pobedu

Emotivni rolerkoster preživeli su svi kojima je Crvena zvezda na srcu u poslednjem meču njihovog kluba u 2021. godini. Posle šokantnog remija sa Radnikom na stadionu „Rajko Mitić“ izabranicima Dejana Stankovića „visio je mač nad glavom“ u Bačkoj Topoli, gde su se crveno-beli vratili sa ivice ambisa i na kraju sa osmehom otišli na zasluženu pauzu. TSC – Crvena zvezda 2:3 (2:2).

Atomski fudbal u prvih pola sata viđen je na „TSC Areni“. Sjajan tempo, četiri gola i još sijaset izuzetno obećavajućih napada na obe strane dali su svim ljubiteljima fudbala razlog za uživanje.

Šokantno je meč počeo za Zvezdu. Golman Popović je u sedmom minutu napravio kardinalnu grešku, dodavši loptu u noge Banjcu na ivici kaznenog prostora, što je fudbaler domaćih rutinski kaznio za veliku radost izabranika Žarka Lazetića.

Ipak, Katai i drugovi nisu dozvolili da ih kiks iskusnog čuvara mreže poljulja. Jurnuli su svim silama ka golu TSC, koji je „visio u vazduhu“, pre nego što je Ivanić u 15. minutu pogodio mrežu rivala za 1:1. Nepun minut ranije Pavkov je, posle centaršuta Kataija, pogodio prečku, a potom je nekadašnji crnogorski reprezentativac sjajno ispratio proigravanje Rodića i sa pet metara poslao loptu iza leđa Filipovića.

Međutim, razloga za preveliko zadovoljstvo u ekipi Dejana Stankovića nije bilo. Tek što su domaći pošli sa centra, Banjac je napravio novu pometnju u poslednjoj liniji Zvezde, iz kaznenog prostora sa leve strane proigrao je Stanojlovića, koji se odlično snašao i sa desetak metara matirao Popovića.

Potpuno se meč otvorio u tom trenutku. Domaći su osetili pukotine u Zvezdinoj defanzivi i u nekoliko navrata mogli su mnogo ozbiljnije da ugroze Popovića, ali za propuštene prilike kaženji su u 32. minutu, kada je posle centaršuta Rodića sa leve strane, Vukanović na drugoj stativi glavom spustio loptu Pavkovu, koji je uhvatio poluvolej iz prve i matirao nemoćnog Filipovića.

Donekle i očekivano, ritam meča je u nastavku znatno opao. Fudbaleri TSC kao da su ostali bez vere da mogu još jednom da ugroze favorizovanog rivala, koji je od starta drugog poluvremena zaigrao znatno konkretnije i veoma brzo takvo stanje na terenu materijalizovao, ispostavilo se na kraju, pobedonosnim golom.

Igrao se 55. minut kada je Vukanović dobio loptu u prazan prostor po desnoj strani. Sjajno je uočio i proigrao Ivanića na drugoj stativi, Zvezdin vezista je šutirao iskosa sa desetak metara, ali je golman domaćih uspeo da intetveniše. Na njegovu i žalost svih u TSC, lopta se odbila pravo na nogu Pavkovu, koji je rutinski prosledio u praznu mrežu za veliku radost crveno-belih u Bačkoj Topoli.

TSC: Filipović – Varga (83. Bočkai), Stojković, Leandro, Petrović (69. Milićević) – Tomanović, Đakovac – Stanojev (83. Stoiljković), Banjac (83. Ratkov), Vukić – Stanojlović (48. Krsmanović).

CRVENA ZVEZDA: Popović – Eraković, Pankov, Dragović, Rodić – Petrović (28. Srnić), Kanga – Vukanović (70. Živković), Ivanić (90+2. Ben), Katai – Pavkov.