Zna se ko je glavni u Španiji: Real deklasirao Đironu na Vinisijusov pogon, umalo pukla „petarda“

Fudbaleri Real Madrida savladali su Đironu rezultatom 4:0, u 24. kolu španske La Lige.

Izabranici Karla Anćelotija pružili su fantastičnu partiju i zasluženo trijumfovali. Utakmica, koja je slovila za derbi susret, bila je neizvesna samo do 6. minuta kada je Vinsijus Žunior postigao fenomenalan pogodak i najavio u kom pravcu će ići pomenuti susret.

U 35. minutu Vinisijus je asistirao Belingemu, a engleski reprrezentativac je rutinski pogodio mrežu i duplirao prednost svog tima.

Već posle devet minuta igre u nastavku Madriđani postižu i drugi gol. Udarac Vinisijusa zaustavio je golman gostiju Gazaniga, a prvi na odbitku bio je Džud Belingem kome je ostalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu.

Vinisijus je nastavio da zadaje probleme odbrani Đirone, a posle oduzete lopte asistirao je Rodrigu koji je pogodio mrežu Gazanige.

Imao je Real u finišu susreta šansu za peti pogodak, ali je udarac Hoselua sa bele tačke uzdrmao stativu.

Madriđani su se ovim trijumfom učvrstili na prvom mestu La Lige sa 61 bodom, pet više od drugoplasirane Đirone.