Železničar izgubio i u Pančevu

PANČEVO – Fudbaleri Železničara, posle debakla od Metalca u Gornjem Milanovcu, pretrpeli su i drugi vezani poraz, ovog puta na domaćem terenu, u 25. kolu Mocartbet Prve lige Srbije, od Radničkog iz Sremske Mitrovice 1:2 (1:1).

Dominacija je, od samog starta, u potpunosti pripadala Radničkom, koji je do prednosti stigao već u 8. minutu susreta. Izjednačenje je usledilo pet minuta kasnije, kada je rezultat poravnao Grgić. Taj rezultat je na semaforu stajao sve do 85. minuta. A onda su gosti iz Sremske Mitrovice šokirali Pančevo i odneli sva tri boda.

Ljubiteljima fudbala u Pančevu nije jasno šta se, odjednom, dešava sa ekipom koja definitivno ima kvalitet i jasnu želju za plasman u Superligu. Stagnacija je vidljiva, Pančevci više nemaju prava na grešku, a to otvara brojna pitanja…

I lider IMT je vezao drugi poraz, tako da Pančevcima i dalje odmiče svega četiri boda. Ali, Železničar je sa dva vezana poraza “istopio” razliku u odnosu na trećeplasiranu ekipu, pa im se beogradski RFK Grafičar “privukao” na svega pet bodova zaostatka i trku za najviši rang takmičenja ponovo učinio neizvesnom.