SOMBOR – Danas je, u realizaciji Javnog vodoprivrednog preduzeća „Vode Vojvodine“, na Velikom bačkom kanalu u Somboru završena akcija poribljavanja. Tim povodom, na teren su izašli predsednik Skupštine grada Sombora, Zoran Rus, član Gradskog veća za oblast poljoprivrede, Boris Bulović i v.d. direktora JVP „Vode Vojvodine“, Srđan Kružević.
„Razlog današnjeg izlaska ovde na izletište Tromeđa je poribljavanje ovog dela Velikog bačkog kanala, što će sigurno omogućiti neku ekološku ravnotežu i obogaćivanje ribljeg fonda. Sada smo dogovorili sa da ovde napravimo pontone za pecanje, da bi Sombor u svoju turističku atrakciju mogao da uvrsti i pecaroška takmičenja“, rekao je Zoran Rus.
Takođe, on je podsetio i da je u toku revitalizacija kanalske obale od Apatinskog mosta do Tromeđe, čime će se doprineti dodatnom uređenju ovog prostora.
Kako navodi Srđan Kružević, Sombor je jedno od najvećih gradilišta „Voda Vojvodine“, a u narednom periodu planirana su i nova ulaganja.
„Danas smo u vaš kanal ovde u Somboru pustili 4000 komada mlađih, odnosno 4000 komada jedinki koje će svakako biti jedna dobra atrakcija za sve one koji budu ovde dolazili u budućnosti da pecaju. Ja želim da vam kažem da je Sombor najveće gradilište, ako tako mogu da nazovem Voda Vojvodine“, istakao je Kružević.
On je tokom obilaska rekao i da je zahvaljujući lokalnoj samoupravi i Pokrajinskom sekretarijatu za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, za različite projekte ovde opredeljeno oko 150 miliona dinara, te je dodao i da je jedan od ciljeva plovni kanal od Novog Sada do Bezdana.
„Ono što želim takođe da napomenem jeste da ćemo ulaganjem i novim sredstvima uspeti da napravimo od Sombora ono što generalno građanima Sombora i pripada. Vi ovde nemate reke, vama je kanal jedina reka, mi ćemo se zaista potruditi da u toku sledeće godine napravimo ovaj kanal da bude i lep na oko i da bude zaista plovan, da tu možemo prevoziti i robu i ljude, da to bude i rekreativno i turistički, a naravno i privredno razvijeno područje“, zaključio je Kružević.
U toku ove godine, poribljavanje je vršeno na 24 lokacije.