Zapaženi rezultati rvača „Radničkog“

SOMBOR – Rvački klub „Radnički“ objavio je izveštaj sa Memorijalnog turnira u Senti.

Naime, somborski klub je nastupio na 34. Međunarodnom turniru „Nikola Vukov“. Isti je okupio 156 takmičara iz 17 klubova. Rvači somborskog „Radničkog“ su nastupili sa devet takmičara koji su osvojili isto toliko medalja. Najuspešniji među njima bili su Dragan Laubenštajn, Ivana Farago i Uroš Ilić koji su osvojili zlatne medalje. Srebrnom se okitio Adrian Dobi, dok su bronzane medalje osvojili Dimitrije Šefer, Kosta Antić, Aleksa Trbojević, Jovan Kosovac i Mladen Batalo.

U Obrenovcu je održan Kup Srbije za seniore u rvanju grčko – rimskim stilom. Ovo je bila dobra provera za sve rvače pred predstojeće Prvenstvo Srbije, koje će biti održano u Somboru. Rvači „Radničkog“ su nastupili sa osam takmičara i osvojili su dve medalje. Srebrnom medaljom okitio se Kristian Dobi koji je u kategoriji do 55 kg izgubio od iskusnog Lošonca. U kategoriji do 63kg u prvom kolu sastali su se Stefan Liščević i Dejan Berkec. Stefan je vodio meč u prvoj rundi, da bi u drugoj rundi izgubio dva boda i rezultatom 3:2 gubi meč iako dominacijom Stefana u drugom delu runde sudije nije hteo dati pasivnost i tako se završava meč. U borbi za bronzu našli su se i Srđan Kovač, Milan Tolić i Srđan Todorović, ali su izgubili i ostali bez medalje. Na Kupu Srbije nastupili su još i Ratko i Marko Marinković, te Mihajlo Stričević.