„Žak“ siguran, „Ravangrad“ poražen u nadoknadi

SOMBOR – Juče su, dva somborska predstavnika, odigrala svoje mečeve 11. kola Područne fudbalske lige Sombor.

„Žak“ je kao domaćin savladao (4:1) sastav „Crvenke“, dok je „Ravangrad 2018“ poražen na gostovanju u Bačkoj Palanci sa 3:2. „Crno – beli“ su nakon plasmana u finale Područnog kupa relativno lako dobili goste iz Crvenke. Mrežu gostiju načeo je Nikola Makar u 15. minutu. Isti igrač je duplirao vođstvo svog tima osam minuta kasnije. Samo što je krenulo drugo poluvreme, rezervista Marko Batinić je pogodio za visokih 3:0. Šest minuta kasnije, Milenko Babić je smanjio zaostatak „Žaka“, da bi konačan rezultat meča postavio Nebojša Šarčanski golom u 76. minutu susreta.
Ekipa sa Gradskog stadiona poražena je od tima „Krila Krajine“ u veoma neizvesnom meču. Domaćin je poveo u 19. minutu pogotkom Luke Medana. Samo šest minuta kasnije, Mihajlo Vemić je izjednačio. U 52. minutu Bojan Vujić je ponovo vratio vođstvo ekipi iz Bačke Palanke. Usledila je dramatična završnica. Mihajlo Lakić je u 89. minutu savladao domaćeg golmana Dejana Dukića za veliku radost svog tima. Ipak, kada su svi očekivali kraj, Veljko Budisavljević je u trećem minutu nadoknade vremena zatresao mrežu Somboraca za konačnih 3:2.
Sledećeg vikenda, „Ravangrad 2018“ će ugostiti „Borac 46“ iz Obrovca, dok će „Žak“ dočekati „Krivanj“.