Vučić: Najbolje rešenje za izbore gradonačelnika na KiM su ostavke

BRISEL – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas u Briselu da je najbolje rešenje, kada je reč o izborima za gradonačelnike na severu KiM, da se ide na ostavke.

„Dobio je odgovor i (Gabrijel) Eskobar sa kojim sam ja razgovarao kasno sinoć, da je najbolje rešenje da se ide na ostavke, zato što ceo program, peticije i svega drugog – da li vi znate koliko bi to bilo da se samo ide kroz to. Znate li kakva je procedura? Namerno izmišljena i svi to znaju i ovde, da je to namerno napravljeno da bi se izbegao suštinski izborni proces „, rekao je predsednik u obraćanju novinarima nakon još jedne runde pregovora Beograda i Prištine.

Vučić je objasnio da je u slučaju peticija potrebno 118 dana da bi se došlo do trenutka raspisivanja izbora i da je neko namerno to sve napravio.

„Kurti kaže da mu ne pada na pamet da se odrekne ne znam čega nego svoje dvojice gradonačelnika. Kao što znate u Zubinom Potoku i Zvečanu su pretpostavljam Tačijeva partija gradonačelnici, a ovamo su u Leposaviću i Mitrovici lažni gradonačelnici iz Kurtijeve partije. To je jedan pristup koji ne razumem, ali sam ja rekao da sam spreman da razgovaram sa Srbima u svakom trenutku i da vidim kako mi možemo da doprinesemo i po tom pitanju deeskalacije situacije“, rekao je predsednik.

Vučić je dodao da ipak to nije bilo na dnevnom redu, već druge stvari.

„Da li smo diskutovali o ovome, jesmo diskutovali, o svemu smo diskutovali, ali bio je Evropski predlog na dnevnom redu i ovo je rezultat koji sam vam već rekao“, rekao je Vučić.

Pročitajte još:

 

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još: