,

Vrščanin Stefan Momirov srebrn na Mediteranskim igrama u basketu 3×3

VRŠAC – Basketaši Srbije osvojili su srebrnu medalju na 19. Mediteranskim igrama u Oranu. Ovo je još jedna u nizu medalja koje su naši basketaši osvojili na svetskoj sceni.

Nakon što su naši najbolji basketaši pre samo sedam dana osvojili Svetsko prvenstvo u Antverpenu, njihove mlađe kolege osvojile su srebrnu medalju na Mediteranskim igrama.

Ekipa u sastavu Stefan Momirov, Miloš Antić, Nikola Kovačević i Nemanja Stanković odigrala je odličan turnir u prethodna četiri dana u Oranu.

U finalu su snage odmerili sa ekipom Francuske, sa kojom su Žderovi izabranici već igrali u grupi. Ipak, Francuska je slavila 19:13.

Nakon utakmice, selektor Marko Ždero je sagledao celokupni turnir i naglasio je da su naši momci zaslužili da pobede i osvoje zlatnu medalju, ali…

„Momci su svakako zaslužili više od srebrne medalje. Mislim da ova utakmica treba da prenoći da bismo mogli da izvedemo kvalitetnu analizu. Ovo su mladi momci i sa ovakvim odnosom, biće ovo sve dobro“, rekao je Marko Ždero.

Stefan Momirov bio je zadovoljan osvojenom medaljom.

„Prvo bih želeo da čestitam svojoj ekipi na srebrnoj medalji. Mislim da smo pokazali karakter i veliko košarkaško znanje. Mi smo došli ovde da osvojimo najviše priznanje, ali nam je to izmaklo i krivo nam je zbog toga. Bio je težak put doći do ovde, navići se i iz košarke preći na basket. To uopšte nije bilo lako, ali mi smo uz dobre trenere uspeli da se uklopimo i da napravimo rezultat sa kojim sasvim možemo biti zadovoljni“, rekao je Momirov.

Da podsetimo, Vrščanin Stefan Momirov (22, 198 cm), zlatni srpski junior, posle odlične sezone u Grčkoj, seli se u špansku ACB Ligu. Mladi košarkaš potpisao je za Breogan, što je ovaj španski klub i zvanično potvrdio.

Srpski internacionalac je potpisao jednogodišnji ugovor sa timom koji je se u sezoni na izmaku do samog kraja borio za ulazak u plej-of.

Momirov je nekadašnji juniorski reprezentativac Srbije i osvajač zlatne medalje na Evropskom prvenstvu. Rođen je 1999. godine.