Vrščani u Milenijumu savladali Vojvodinu

VRŠAC – Vrščani su svojim simpatizerima priredili košarkašku bajku u Centru Milenijum savladavši u 2. kolu Košarkaške lige Srbije jednog od kandidata za titulu i pretendenta na plasman u ABA 1 ligu, novosadsku Vojvodinu.

Prva četvrtina posebno će se pamtiti. Amerikanac Filips odigrao je nestvarnih deset minuta u kojima je zabeležio čak 22 poena. Novosađani su bili koliko toliko ravnopravni do rezultata 10:7 za Vršac, a onda je usledio tornado u režiji Filipsa i Slobe Jovanovića koji su naizmenično dizali publiku na noge trojkama, a seriju su nastavili Haskin, Filips i Simić.

U 8, minutu Vršac je vodio sa 30:9. U tom delu meču izabranici trenera Lazara Spasića praktično su trasirali put ka pobedi. U poslednjem napadu u prvom periodu poenima Ivoševa Vojvodina je smanjila zaostatak na 22 razlike, ali nije uspela da ublaži loš utisak sa otvaranja meča. U drugoj četvrtini vodila se izjednačena borba, Vrščani su mudro čuvali stečenu razliku i na veliki odmor otišli sa velikih 22 poena prednosti (57:35).

U drugom poluvremenu situacija na terenu se drastično promenila. Vojvodina je bila tim koji je diktirao tempo, Džonson, Ljubičić i Savić za deset minuta uspeli su prednost domaćih da smanje na 12 poena (73:61).

U poslednjem periodu Novosađani su bili kvalitetniji rival i uspeli da završnicu meča učine neizvesnom. Rakićević je u poslednjem minutu trojkom smanjio vođstvo Vrščana na samo jedan poen (87:86), Međutim, potpuni preokret nije dozvolio smireni Đorđević, poenima sa linije slobodnih bacanja potvrdio je veliki trijumf Vrščana.

VRŠAC – VOJVODINA 87:83 (37:18, 20:17, 16:26, 16:25)
Centar Milenijum, gledalaca: 500, sudije: Jevtović, Milojević, Vlahović.

VRŠAC: Dišić, Simić 13 (6 sk), N. Đorđević 8 (4 sk), Šebrek, Sl. Jovanović 9, Filips 25 (12 sk), St. Jovanović 2, Haskin 4, Mudrić, V. Đorđević 18, Jeković 3.

VOJVODINA: Banjac 13, Nedeljkov, Ljubičić 12 (5 sk), Rakićević 12 (4 as), Zagrađanin, Bumbić 11 (4 as), Savić 16, Ivošev 7, Džonson 9 (9 sk), Vučetić 6, Stanojević, Radonjić.