,

Vršački rukometaši izborili bod u Dolovu

VRŠAC – Rukometaši Mladosti odigrali su nerešeno sa Dolovom u derbiju 6. kola Druge lige Vojvodina i zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Posle prvih 30 minuta igre Vrščani su imali 2 gola prednosti, odlično su počeli i nastavak meča i u 38. minutu došli do najvećeg vođstva na utakmici od tri gola razlike (16:13).

Ipak domaći se nisu predavali pa se pitanje pobednika rešavalo u dramatičnoj završnici. Mladost je u 57. minutu vodila sa 23:22, međutim na isteku 59. minuta prednost su imali Dolovci (24:23). U svom poslednjem napadu Vrščani su izjednačili preko iskusnog Kostića i meč završen podelom bodova. Epitet igrača utakmice zaslužio je kapiten Mladosti Dušan Raković, strelac 10 pogodaka, trener Boris Karakaš nije mogao da računa na četvoricu igrača: Brankova, Kerčua, Vita i Milosavljevića.

U narednom kolu Mladost u Centru Milenijum dočekuje ekipu Budućnosti iz Alibunara.

DOLOVO – MLADOST 24:24 (10:12)
Balon hala u Dolovu, gledalaca 70, sudije: Popov (N. Sad) – Ristić (Kikinda), sedmerci: Dolovo 2 (1), Mladost 5 (4), isključenja: Dolovo 6 minuta, Mladost 10 minuta.

DOLOVO: Drljača 2, Mladenović 4, Munćan, Brzovan 3, Kalajdžija, Stošić 3, Hajdukov 1, S. Mitić, Puja, Petrović 5, Đurašin 1, Živojnović 3, Lepedat, M. Mitić 2, Krstić, Janović.

MLADOST: Špan, Ostojić 4, D. Raković 10, Stošić, I. Spremo, Šalinački 1, N. Raković, Vučendić, Jovanov, Velkovski 1, M. Spremo, Ferijančić, Vujičin, Trifunović, Kostić 7, Petrović 1.

Kretanje rezultata: 5:3 (10), 9:9 (24), 10:10 (29), 13:16 (38), 21:21 (55), 23:23 (58).