Vršački košarkaši na domaćem parketu ne znaju za poraz

VRŠAC – Vrščani su zabeležili treću pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije. Posle Vojvodine, u vršačkom Centru Millennium, bodove su ostavili igrači valjevskog Metalca, iako su odigrali vrlo efikasno i borbeno. Vršac – Metalac 91:85 (28:19, 30:22, 14:23, 19:21).

Vršac je do pobede predvodio odlični Amerikanac Filips koji je je već u prvom periodu ubacio 11 poena, a odlične saradnike imao je u Simiću i Slobi Jovanoviću. U drugoj četvrtini Metalac je zahvaljujući trojci Grubora uspeo da smanji zaostatak na pet poena (32:27), ali Filips je uzvratio trojkom i pokrenuo saigrače da odbiju napad gostiju. Simić je vezao pet uzastopnih poena i ponovo vratio dvocifrenu prednost Vrščanima (42:31). Do poluvremena domaći su odigralo koncentrisano i na odmor otišli sa kapitalom od 17 poena (58:41).

Najviše što su Valjevci uspeli da urade u drugom poluvremenu je da zahvaljujući energiji iskusnih Lešića, Đurana i Grubora dođu na zaostatak od 6 poena (67:61), kada je Đuran pogodio trojku. Međutim Vrščani su odbili i taj pokušaj gostiju, bili su raznovrsni u napadu, od dalekometnih šuteva Slobe i Stevana Jovanovića do briljantnih akcija pod tablom Nemanje i Vuka Đorđevića.

Centar Milenijum, gledalaca 400, sudije: Tomić, Sedlar, Rakić.

VRŠAC: Dišić, Simić 19 (5 as), N. Đorđević 4, Stefanović 2, Sl. Jovanović 8, Filips 26 (6 sk, 5 ul, 7 il), St. Jovanović 9 (8 sk), Vuković 7, Haskin 4, V. Đorđević 9 (4 as), Jeković 3, Majstorović.

METALAC: Bajić 4, Sinovec 4, Đuran 12 (4 as), Grubor 16, Kuk 4 (4 as), Ksu 2, Daj 13 (7 as), Popović 4, Lešić 26 (8 sk), Janković, Lajons, Teofilović.