logo transparend vojvodina uzivo

,

Vojvođanski derbi u Vršcu završen nerešeno: Iznenađenje za Džimija!

VRŠAC – Duel Vrščana i Novosađana u 6. kolu Prve lige Srbije u potpunosti je opravdao epitet vojvođanskog derbija. Viđena je žestoka borba sa mnogo trčanja, taktičke discipline i ponešto fudbalske magije, ali pobednika nije bilo.

Pre početka utakmice upriličena je mala svečanost, kapiten OFK Vršca Aleksandar Lazevski uručio je prigodan poklon treneru Mladosti, Nenadu Mijailoviću, dugogodišnjem šefu stručnog štaba Vrščana koji je klub uveo u Prvu ligu Srbije.

Prvu priliku da dođu u vođstvo imali su domaći. U 25. minutu Čejić je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača, malo promenila smer, golman Živković je pokazao odličan refleks. Dva minuta kasnije Novosađani su uzvratili, Vukadinović je spojio sa golom Jokića, ali je njegov udarac odbranio Lukić.

U 37. minutu Mladost je došla u vođstvo. Po levoj strani odlično je u šesnaesterac domaćih prodro Ćelić, idealno je prograo Kokanovića koji je sa 15 metara snažnim udarcem poslao loptu pod prečku 0:1.

Na početku drugog poluvremena Vrščani su zaigrali sa više energije i period terenske inicijative krunisali izjednačujućim golom. U 54. minutu korner sa desne strane izveo je Vujić, najbolje se u šesnaestercu Mladosti snašao Terzić i poslao loptu pod prečku gola gostiju.

U 58. minutu Terzić je mogao do drugog gola a OFK Vršac do potpunog preokreta, ali je udarac glavom defanzivca domaćih otišao pored gola. Imali su Vrščani još dve prilike da dođu do celog plena, u 71. minutu Rikelme je šutirao preko gola posle duplog pasa sa Cvetkovićem, u 79. minutu Tomić nije bio precizan iz povoljne situacije.

U narednom kolu OFK Vršac gostuje ekipi čačanskog Borca, meč se igra u ponedeljak, 16. septembra u Užicu.

OFK VRŠAC – MLADOST GAT 1:1 (0:1)
Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 400, sudija: Predrag Simić (Užice), strelci: Terzić u 54. minutu za OFK Vršac, Kokanović u 37. minutu za Mladost GAT, žuti kartoni: Tomić, Maksimović (OFK Vršac), Lalić, Jokić, Madžarević, Slijepčević (Mladost GAT).

OFK VRŠAC: Lukić, Koloni (od 73. Perović), Terzić, Tomić, Kiković, Rikelme (od 82. Glavinić), Lazevski, Baranov, Čejić (od 67. Cvetković), Vujić, Maksimović (od 46. Ivić).

MLADOST: Živković, Božović (od 61. Filipović), Vukadinović, Jokić, Ćelić (od 82. Mirosavić), Kokanović (od 82. Abadžija), Tanasin, Kočović, Šušnjar (od 75. Sančez), Graznovas, (od 61. Madžarević), Lalić.