Vojvodina završila evropski put, Maribor bolji nakon penala u Bačkoj Topoli

BAČKA TOPOLA – Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Maribira nakon izvođenja penala, čime su ispali iz kvalifikacija za Ligu konferencija.

Uspela je Vojvodina da nadokandi zaostatak iz prve utakmice i pobedi sa 1:0, ali su promašaji u produžecima i penal seriji presudili ekipi Božidara Bandovića koja završava svoj pohod ka Evropi.

Ušli su Novosađani u duel znajući da im je samo jedan pogodak potreban za rezultatski egal, te nisu srljavi u uvodnom delu susreta.

Takav pristup im je pre svega doneo kontrolu nad utakmicom, a već nakon desetak minuta je Vojvodina pripretila prvi put kada je Savićević pogodio prečku.

U 23. minutu je nakon centaršuta Serija najviše skočio Crnomarković i sproveo loptu glavom u mrežu, ali gol momentalno poništen zbog ofsajda. Međutim, nakon nešto duže provere, ustanovljeno je da je linijski sudija pogrešio, te je Vojvodina došla do prednosti i ukupnog rezultatskog izjednačenja.

Samo nekoliko sekundi nakon što je pokazao na centar, glavni arbitar je isključio trenra gostiju Šimundžu zbog prigovora, te se Maribor našao u veoma tešoj situaciji.

Pokušali su gosti odmah da uzvrate, ali je Carević bio na visini zadatka, a novi peh je slovenačku ekipu zadesio u završnici prvog dela kada je Iličić zbog povrede morao da napusti igru.

Imao je Savićević u međuvremenu dve dobre šanse da povisi prednost, ali mu je nedostajalo koncentracije pred protivničkim golom.

U drugom poluvremenu je tempo opao, čemu su kumovali teško vreme i rezultat koji je garantovao produžetke. Ekipe se nisu previše trudile da napadnu, te su i velike šanse izostale.

Kako se pristup nije menjao, meč je otišao u produžetke, a u prvih 15 minuta je Vojvodina bila mnogo opasnija. Imao je Nikolić prvo priliku nakon sjajnog udarca iz teške pozicije, a samo nekoliko minuta kasnije se spetljao nakon greške protivnika koja mu je ostavila čist put ka golu.

Maribor te promašaje nije kaznio, a kako su se i jedni i drugi pomirili sa penalima, do njih je nešto kasnije i došlo.

Sigurni su bili izvođači u prve dve serije, posle čega je Jug pročitao Nikolićev udarac i doveo Maribor u prednost.

Već u narednoj seriji Ivanović je izuzetno loše šutirao, Jug odbranio uhvativši „živu loptu“, a rezervista Vrhovec doneo Mariboru prolaz u narednu rundu u kojoj će se slovenački tim sastati sa Đurgardenom.

Vojvodina je završila svoje učešće u Evropi i moći će da se posveti obavezama u domaćem šampionatu u kom su vezali dva poraza.

Božidar Bandović: Bili smo bolji, zaslužili smo da prođemo dalje

Trener fudbalera Vojvodine izjavio je večeras da je njegov tim bio bolji od Maribora, iako nije prošao u plej-of Lige konferencije.

Fudbaleri Vojvodine eliminisani su večeras iz kvalifikacija za Ligu konferencije od Maribora posle penala rezultatom 4:2, posle 120. minuta bilo je 1:0 za Vojvodinu.

„Čestitam igračima na snazi i borbenosti. Mislim da smo bili bolji i zaslužili smo i taj drugi gol. Visok presing nije funkcionisao, imali smo mnogo situacija u kojima je taj zadnji pas trebalo više da ugrozi protivnika“, rekao je Bandović na konferenciji za medije posle utakmice.

Trener Vojvodine je zahvalio navijačima na podršci i rekao da se nada da su videli njihovu želju za prolazom.

„Sigurno da nam nedostaju pojedinci, oni imaju mehaničke povrede. Nismo hteli da rizikujemo sa Markom Poletanovićem. Gledaćemo da se pojačamo, momci su pokazali taktički dobru igru“, izjavio je Bandović.

On je rekao da je klub pokazao dobre igre u Evropi, kao i da utakmice u prvenstvu nisu bile na potrebnom nivou.
„Pobedili smo danas, ali ispali. Pokazali smo dobra izdanja u Evropi. Utakmice u prvenstvu nisu bile na nivou, moramo da realizujemo šanse“, zaključio Bandović.

Trener Vojvodine je poručio da ekipa ima energiju da se nosi sa bilo kojim timom, te da ekipu sada treba motivisati za utakmicu petog kola Superlige Srbije protiv Radničkog iz Kragujevca.

Trener Maribora Ante Šimundža poželeo je Novosađanima sreću u domaćem prvenstvu.

„Čestitam Vojvodini na teške dve utakmice, a mi smo bili za toliko bolji. Izvinjavam se na crvenom kartonu. Igrači su izvukli maksimum, zaslužili smo prolaz, a i neke bolje situacije nismo realizovali, rekao je Šimundža na konferenciji za medije.

Maribor će u plej-ofu Lige konferencije igrati protiv Đurgardena, koji je u dvomeču porazio Ilves.