Vojvođanski derbi bez pobednika: Odlično drugo poluvreme Pančevaca za bod iz Novog Sada

NOVI SAD/PANČEVO – Fudbaleri Železničara remizirali su u Novom Sadu sa Vojvodinom 2:2 (2:0) u 14. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Milosavljević u 12. i Vukanović u 14. minutu, a za Železničar Šušnjar u 63. i Lakićević u 76. minutu.

Novosađani su odlično otvorili meč i poveli iz prve prave prilike. U 12. minutu, Malbašić je prošao po levom boku, poslao je idealan centaršut na drugu stativu gde je na pravom mestu bio Milosavljević i glavom pogodio za 1:0. Samo dva minuta kasnije domaći su stigli do drugog gola. Aleksa Vukanović je prihvatio loptu od Nikolića i iskosa, sa desne strane, sa desetak metara, poslao neodbranjiv udarac u dalji ugao za 2:0.

Železničar je bolje otvorio drugo poluvreme, a prilike su se ređale na obe strane. Kazna za brojne promašaje domaćih usledila je u 63. minutu. Posle kornera sa desne strane, Stanković je glavom vratio loptu na prvu stativu, a tamo je sačekao Šušnjar za 2:1.

Posle gola Dizelka je zaigrala još bolje. U 73. minutu Đorđević je šutirao sa distance, Carević je bio na pravom mestu. Dva minuta kasnije Železničar je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije. Ali, u narednom napadu, Vojvodina nije uspela da se odbrani, posle centaršuta sa leve strane, Lakićević je uhvatio volej i pogodio dalji ugao za 2:2.

U narednom kolu, 11. novembra, Železničar u Pančevu dočekuje Crvenu Zvezdu.