Vlahović „probudio“ Moratu! Juve trokorakom prošao kroz Đenovu!

„Stara dama“ slavila na gostovanju protiv Sampdorije

Fudbaleri Juventusa su savladali ekipu Sampdorije u gostima 3:1 u okviru 29. kola engleske Premijer lige.

Vodeći pogodak se dogodio u 23. minutu kada je Huan Kuadrado poslao loptu u peterac protivnika, gde je Maja Jošida u pokušaju da otkloni opasnost zatresao sopstvenu mrežu.

Samo 11. minuta kasnije Juve je duplirao prednost. Igrao se 34. minut kada je Alvaro Morata preuzeo odgovornost i bio precizan sa bele tačke za 2:0.

U drugom delu je Sampdorija našla pravi ritam i došla do šanse da se vrati u meč. Imali su priliku da smanje rezultat na 2:1, ali je iskusni Antonio Kandreva nedovoljno dobro šutirao sa 11 metara, te je Vojčeh Ščešni izrastao u heroja.

Ipak, u 84. minutu je Abdelhamid Sabiri zatresao mrežu i smanjio na 2:1, te se ušlo u neizvesnu završnicu.

Konačan rezultat postavio je Morata u 88. minutu, kada je iskoristio asistenciju Manuela Lokatelija i tako definitivno rešio pitanje pobednika.

Srpski napadač Dušan Vlahović nije bio u startnoj postavi, već je na teren ušao u 65. minutu kada je zamenio Moisa Kina.