Vlahović i Kostić sa prednošću idu u Portugal u LE

Fudbaleri Juventusa stigli su do prednosti pred revanš meč četvrtfinala Lige Evrope protiv Sportinga na svom terenu, što znači da naši Dušan Vlahović i Filip Kostić mogu nešto lakše da dišu – 1:0 (0:0).

Bio je to očekivano tvrd meč u kojem je na kraju presudio jedan pogodak, a postigao je Frederiko Gato u 73. minutu susreta. Interesantno je da je naš Dušan dobio žuti karton zbog udarca laktom sedam minuta ranije.

U Ligi Evrope je lep rezultat stekao i Nemanja Gudelj zajedno sa Markom Dmitrovićem, koji nije branio, ali je imao osmeh na licu zbog remija sa Mančester junajtedom u dramatičnoj završnici – 2:2 (2:0).

Skandalozno loše je Mančester odigrao kraj ove utakmice i posle vođstva zahvaljujući dva gola Marsela Sabicera iz 14. i 21. minuta, u završnici je sam sebi strpao dva gola u mrežu. Prvo je to uradio Malasija u 84. minutu, a onda i nesrećni Hari Megvajer u drugom minutu nadoknade.

To znači da je Sevilja i te kako živa u svom omiljenom takmičenju, iako u španskoj Primeri ne blista ni najmanje.

U Ligi konferencija, Srbi su takođe sa osmehom mogli da se vrate kući, pošto je Fjorentina za koju igraju naš Nikola Bleki Milenković i Luka Jović slavila ubedljivo u Poljskoj protiv Leha iz Poznanja – 1:4 (1:2).

Nisu imali naši momci nikakav veći udeo u golovima, pošto je Kabral u 4. minutu prvobitno doneo prednost gostima, a Velde je izjednačio 16 minuta kasnije. Od tada do kraja je Fjorentina krenula da rešeta. Prvo je Italijane u prednost vratio Gonzales u 41. minutu, na dva gola razlike povećao je Bonaventura u 58. minutu, da bi Ikone u 63. minutu postavio konačan rezultat.

Na preostalim mečevima Lige konferencija, Bazel i Nica su remizirali (2:2), dok je Anderleht savladao AZ Alkmar (2:0). U Ligi Evrope, Bajern Leverkuzen je remizirao sa Rojal Unionom iz Belgije (1:1).