Više od 800 učesnika trčalo Zrenjaninski polumaraton

ZRENJANIN – Osmi Zrenjaninski polumaraton, kako je i najavljeno, predstavljao je pravi trkački praznik i lep sportski događaj u Zrenjaninu, koji je danas okupio više od 800 učesnika.

Nadmetali su se na stazi u pet disciplina, a uz profesionalne atletičare i sportiste nastupio je i velik broj rekreativaca svih uzrasta, što je i u duhu jedne ovakve manifestacije.

U jutarnjim časovima, kao najlepši uvod za ono što je usledilo kasnije, održane su dečje trke u glavnoj zrenjaninskoj ulici. Manifestaciju je danas otvorila i pozdravila sve učesnike, u svoje ime i u ime gradonačelnika Sima Salapure, Vukosava Đapić Atanacković, generalna sekretarka Sportskog saveza grada Zrenjanina.

Prošlogodišnji pobednici polumaratona potvrdili su dominaciju i ovog puta – državni prvak Đuro Borbelj iz Apatina istrčao je stazu dužine 21 kilometar u vremenu 01:07:39, dok je među damama Ivana Živković iz Beograda pobedila u vremenu 1:25:57. Odmah za njom, kao drugoplasirana, stigla je Zrenjaninka Jovana Stelkić, dok je trećeplasirana Sanja Strakušek iz Kovačice. U muškoj konkurenciji drugi je bio Ivan Bubnov, treći Vjačeslav Sokolov, a Zrenjaninac Nemanja Đurić zauzeo je 5. mesto, kao najuspešniji domaći takmičar.

Preko 700 takmičara je i uspešno prošlo kroz cilj neke od disciplina – polumaratonsku trku završilo je 186 trkača, trku na 14 kilometara 78, a najmasovnija, kao i uvek, bila je trka zadovoljstva, na 7 kilometara, gde je kroz cilj prošlo 348 učesnika. U trci na 14 kilometara, koja je sada prvi put održana, slavili su naš sugrađanin Ajredin Ajeti i Jovana Miletić, dok su stazu od 7 kilometara, odnosno jedan krug po gradskim ulicama, prvi savladali Denis Firulović i Nevena Jovanović. I u ovoj disciplini Zrenjaninci su bili odlični – Simon Banaćan zauzeo je drugo mesto, dok je 19-to godišnja atletičarka „Banata“ Dunja Sikima bila četvrta među damama.

Održane su i trke štafeta 3h7 kilometara i u nordijskom hodanju, takođe na 7 kilometara. Među 26 štafeta koje su završile trku, zrenjaninske su takođe ostvarile odličan rezultat u obe konkurencije. Nije izostala ni ovoga puta masovnost učesnika koji su predstavljali Grad Zrenjanin i Gradsku upravu, a među učesnicima Trke zadovoljstva zajedno su kroz cilj prošli i pomoćnik gradonačelnika Nenad Domjeskov, generalni sekretar Saveza za školski sport Vojvodine Jovan Lekić, predsednik Saveza pedagoga fizičke kulture grada Zrenjanina Marinko Pajić i Iva Kostin, talentovana veslačica, takođe naša sugrađanka.

Manifestacija nije bila samo trkačkog karaktera, već su organizovani i prateći programi, nastupi di-džejeva i promotivni štandovi, uz učešće voditelja Igora Blaževića, popularnog Prljavog inspektora Blaže i bubnjara iz ansambla „Balkanska lavina“, koji je osnovao i predvodio Dragoljub Đuričić.

Duž staze angažovan je velik broj volontera, a kao i svake godine zapaženi su bili aktivisti iz organizacije Crvenog krsta Zrenjanin.