Vimbldon na korak od „ukrajinsko-beloruskog obračuna“ u ženskom finalu

Sabalenka se plasirala u polufinale

Arina Sabalenka je ušla u polufinale Vimbldona, pošto je sigurnom igrom savladala Medison Kiz iz Amerike sa 6:2, 6:4.

Ona sada u polufinalu čeka pobednicu duela Ribakina – Žaber.

Zbog igre koju je prikazala na ovogodišnjem Vimbldonu, Sabalenka važi možda i za glavnog favorita, a verovatno će i biti favorit na papiru protiv koga god da bude igrala u polufinalu.

Tako smo došli na prag eventualnog derbija u finalu, gde bi mogli da vidimo reprizu duela sa Rolan Garosa između Sabalenke i Ribakine, gde je bilo mnogo tenzije u duelu Ukrajinke i Beloruskinje, gde se na kraju nisu ni pozdravile na mreži, a ta tema je u Parizu izazvala veliku pažnju.

Podsetimo, Svitolina je već pobedila jednu Beloruskinju, kada je eliminisala Viktoriju Azarenku u četvrtom kolu, posle čega se nije pozdravila sa njom, a publika je izviždala Azarenku, koja im tada nije ostala dužna.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još: