Vezuv podrhtava! Napoli napravio još jedan korak ka tituli

Novi trijumf Napolitanaca koji igraju u neverovatnoj formi

Fudbaleri Napolija nastavili su sa fenomenalnim nizom pobeda u Seriji A i napravili su novi korak ka povratku Skudeta u ovaj grad prvi put od 1990. godine, kada su to učinili predvođeni Dijegom Armandom Maradonom.

Napolitanci su u 14. kolu slavili protiv Empolija sa 2:0 golovima Hirvinga Lozana u 69. minutu sa bele tačke i Pjotra Zjelinskog u 88. minutu za konačan rezultat.

Napoli je teškom mukom uspeo da slomi otpor Empolija, koji je došao na stadion koji nosi Maradonino ime da se brani i pokuša da odnese bod.

Međutim, nakon što je Osimen oboren u kaznenom prostoru u 69. minutu, Lozano je iskoristio tu priliku da iz penala slomi otpor Empolija.

Do kraja je sjajnim golom Zjelinski samo ulepšao pobedu i doneo veliku radost navijačima, koji sve više osećaju da njihov tim konačno može do titule.

A one se osvajaju upravo na ovakvim mečevima, kada se osvajaju tri boda i onda kada ekipa ne igra na najvišem nivou.

Ovom pobedom Napoli posle 14 kola ima 38 bodova, uz skor od 12 pobeda i dva remija i sada beži Milanu devet bodova, koji doduše ima meč manje.