Velike tehnološke kompanije bi trebalo da nadoknađuju štetu žrtvama onlajn prevara, kažu britanski zakonodavci

“Onlajn platforme hostuju ove stvari, ne ulažući dovoljno napora da ih uklone, a zaista imaju finansijsku korist jer dobijaju prihod od oglašavanja.”

Velike tehnološke kompanije čije onlajn platforme sadrže prevarantske oglase trebalo bi da nadoknade štetu žrtvama kao deo širih napora u borbi protiv rastuće epidemije onlajn prevara, rekli su britanski zakonodavci.

Dok su banke potpisale dobrovoljni kodeks za nadoknadu troškova žrtvama prevare, ne postoji dovoljna regulativa za društvene medije i druge veb stranice na kojima se žrtve namamljuju, rekao je Mel Strajd predsednik komiteta za trezor u britanskom parlamentu za Reuters.

“Vlada bi trebalo da razmotri neku vrstu aranžmana koji će zagađivače naterati da plate štetu”, rekao je on.

“Onlajn platforme hostuju ove stvari, ne ulažući dovoljno napora da ih uklone, a zaista imaju finansijsku korist jer dobijaju prihod od oglašavanja”, rekao je Strajd.

Strajdovi komentari usledili su nakon što je komitet za trezor u sredu objavio nalaze izveštaja o privrednom kriminalu, koji poziva na bolju regulativu velikih tehnoloških kompanija.

Kao što smo pisali, prošla godina bila je veoma “uspešna” za prevarante na društvenim mrežama, a prema podacima američke Federalne trgovinske komisije (FTC), više od 95.000 ljudi je izgubilo ukupno 770 miliona dolara zbog prevara.

Ono što je interesantno je da je to više nego duplo u odnosu na 2020. godinu, kada su prevaranti ukrali oko 258 miliona dolara.

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.