Velika pobeda „Sloge“ sa igračem manje

SOMBOR – Juče je odigrano pet mečeva osmog kola Srpske lige Vojvodine.

Među njima i duel u Čonoplji, između domaće „Sloge“ i „Bečeja 1918“. Viđena je izjednačena igra u prvom delu meča. Igralo se između dva kaznena prostora, bez ozbiljnih prilika na obe strane. Utakmica nije pošteno ni krenula, a domaćin je u 6. minutu ostao sa igračem manje na terenu. Aleksa Matić je prvo u 4. minutu dobio karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru, da bi potom, samo dva minuta kasnije neoprezno startovao na jednog igrača gostiju, te je automatski morao u svlačionicu. Bez obzira što su domaći bili brojčani slabiji, to se nije osetilo u polju. Gosti su prvi put pripretili u 23. minutu kada je Stanković šutirao preko gola. Uzvratio je Mitrović četiri minuta kasnije, ali je i njegov pokušaj završio preko prečke. U 29. minutu najbolja prilika prvog poluvremena. Kovačević je izgubio jednu loptu pred svojim šesnaestercem, lopta je došla do Stankovića koji je ušao u kazneni prostor, šutirao po zemlji, ali je njegov pokušaj golman domaćeg tima skinuo. U 64. minutu gosti su poveli. Pavlović je odlično centrirao sa leve strane, loptu je na „kreču“ dočekao Tomčić, odlično šutirao iz prve, te lako savladao Damjanovića. U 78. minutu Mitrović je odlično povukao kontru, uposlio rezervistu Vukasa koji sa ivice kaznenog prostora lobuje golmana gostiju i tako poravnava rezultat. Četiri minuta pre kraja meča Sloga je povela. Domaći su izveli korner, usledio je centaršut za Vukasa koji je glavom spustio loptu na peterac gde je rezervista Varga glavom između dva igrača smestio istu iza leđa golmana Milovanova za konačnih 2:1 u korist „Sloge“.
Nakon nepotpunog kola, ekipa iz Čonoplje se popela na treću poziciju na tabeli sa 14 bodova. Sledećeg vikenda, izabranici trenera Slobodana Bačića putovaće na megdan pančevačkom „Dinamu“.