Velika pobeda „Pantera“

KULA – Sivački „Panteri“ u četvrtom kolu Super B lige Srbije pobedili su sastav „Potisje“ Pleteks iz Ade sa 38:34 (19:22).

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti sredinom prvog poluvremena preuzimaju incijativu i dolaze do prve prednosti 9:10. Par minuta kasnije gosti iz Ade dolaze do tri gola prednosti koju su sačuvali do odlaska na odmor. U drugi deo meča domaći igrači su ušli dosta angažovanije, sjajna odbrana, na golu raspoloženi Miloš Ćeran. Sredinom drugog dela stiglo je izjednačenje (27:27), a na isteku 50. minutu Sivčani su potpuno preokrenuli i poveli 29:27. U poslednjih deset minuta susreta prednost su i uvećali za konačnih +4. U pobedničkom timu Aleksandar Stojanović se istakao sa 11 pogodaka, Kolarić i Potpara su postigli po šest, dok se Čabai zaustavio na pet golova. U sledećem kolu „Panteri“ se sastaju sa „Lavovima“ iz Bačke Palanke. Ovim informacijama treba dodati i da su „Čabini klinci“ u Ligi mlađih kategorija Vojvodine M14 ostvarili nove ubedljive pobede. Mladi Sivačni su bili bolji od bezdanskog „Grafičara“ sa 27:14, te Sombora, kojeg su pobedili sa 32:2.