Velika pobeda Hajdučice, debakl Sloge, novi poraz Margite

PLANDIŠTE – Fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište odigrali su vrlo interesantne mečeve proteklog vikenda.

U okviru 22. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta gostovala je lidru na tabeli ekipi Dolina iz Padine. Vrlo teška utakmica odigrana je na stadionu u Padini. Ekipa Sloge se dosta mučila na ovoj utakmici. Oslabljeni neigranjem ključnih igrača i nisu mogli da pruže dostojan otpor jednoj od najboljih ekipa u ligi. Domaćin je odigrao vrlo čvrsto i organizovano i demonstrirao je pravi igrački kvalitet. Utakmica je završena totalnim debaklom od čak 8:0. Još jedna utakmica Sloge na gostovanju pokazala je sve slabosti ovog tima i probleme s kojima se suočavaju. Ipak borba sa liderom nije utakmica u kojoj se traže bodovi za opstanak, zato se treba okrenuti narednim mečevima.

Ekipa Hajdučice odigrala je odličnu utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe iz Glogonja. Odlično je ekipa iz Hajdučice otvorila utakmicu, napadala, postizala golove i pokazala da ovaj tim ima čime da se pohvali. Kakvo prvo poluvreme je viđeno u Hajdučici, možda jedno od najboljih koje su hajdučičani odigrali ove sezone. Zahvaljujući golovima Gužvice, Liptak A. i Petrović I. ekipa Hajdučice odlazi na odmor sa velikih 3:0. U drugom poluvremenu neshvatljiv pad u igri ekipe Hajdučice, što su gosti iz Glogonja znalački iskoristili i za manje od deset minuta došli do 3:3. Da ne bude iznenađenja, dirigentsku palicu preuzima Anđelko Knežević i sa nekoliko odličnih poteza, donosi svom timu prednost od 4:3. Konačan rezultat postavlja Ružić N. za 5:3. Velika pobeda i važna tri boda za beg iz zone ispadanja. Velike utakmice su pred nama, a sa ovakvom igrom ekipa Hajdučice može da se nada opstanku u ligi.

U okviru 18. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite gostovala je ekipi Omladinac iz Zagajice. Interesantan meč završen je novim porazom ekipe Margite od 3:2.

U okviru 9. kola Opštinske lige Alibunar Plandište, ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca poražena je na domaćem terenu od ekipe iz Dobrice rezultatom 0:1.