Važna pobeda Sloge i Hajdučice, Margita poražena, Našoj Krajini pripao derbi

PLANDIŠTE – Fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište ostvarili su odlične rezultate proteklog vikenda.

U okviru 21. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu dočekala vrlo dobru ekipu Budućnosti iz Banatskog Brestovca. Malo ko je očekivao da će ova utakmica da bude prelomna za nastavak sezone za ekipu Sloge, obzirom da je ekipa Budućnosti direktni konkurent za borbu za opstanak. Odlično je ekipa Sloge ušla u utakmicu, čvrsto, sa jasnim ciljem da se direktni konkurent mora pobediti. Kao i do sada, kada je najteže, najiskusniji članovi tima poneli su najveći teret. Već na startu utakmice povela je ekipa Sloge golom nezadrživog Nedimovića za 1:0 i odličan početak domaćina. U nastavku meča oba tima igrala su oprezno. Na startu drugog poluvremena, Nedimović postiže još jedan pogodak za 2:0 i miran nastavak utakmice. Golovi Nedimovića kao da su dali vetar u leđa mladom timu Sloge i značajno doprineli odličnoj partiji domaćina. U nastavku utakmice ekipa iz Plandišta povela je sa 4:0 golovima Dimitrijevića i Sprema. Utešan pogodak za goste i konačan rezultat 4:1 postavio je Uskoković.

Fudbalski klub Hajdučica u derbiju začelja odigrala je svoju utakmicu protiv ekipe Budućnosti iz Alibunara. Vrlo loš start prolećnog dela šampionata za ekipu Hajdučice stavio je imperativ pobede u ovom meču. I pod takvim pritiskom ekipa Hajdučice odigrala je odličan meč, možda i najbolji od starta polusezone. Več na startu utakmice Hajdučca dolazi do pogotka preko kapitena Liptaka. Na 0:2 rezultat povećava Pavlović. U drugom poluvremenu ekipa Hajdučice nastavila je istim ritnom i zasluženo trijumfovala rezultatom 1:5 golovima Gužvice, Kneževića i Pejčića. Vrlo bitna pobeda za ekipu Hajdučice koju u narednom periodu čekaju vrlo teške utakmice i borba za opstanak u ligi.

U okviru 17. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite na domaćem terenu dočekala je vrlo neugodnu ekipu Dunava iz Banatske Palanke. Od starta utakmice oba tima igrala su oprezno, povučeno, taktički vrlo zatvoreno. Čitavo prvo poluvreme prošlo je u odmeravanju snage protivnika i borbi na sredini terena, bez izglednijih šansi za gol. U drugom poluvremenu ekipa Sloge postiže pogodatk za 1:0 preko Popov R. Nakon toga margićani su imali nekoliko odličnih prilika za gol ali je golman Dunava pokazao sav svoj raskošan talenat. U nastavku utakmice dolazi do neshvatljivog pada u igri igrača Sloge, bez ideje, loša organizacija igre, kardinalne greške pred svojim golom doprinele su da ekipa Dunava za samo tri minuta postigne dva pogotka i preokrene rezultat na 1:2 što se ispostavilo i kao konačan rezultat utakmice i razočaravajući poraz za ekipu iz Margite.

U okviru 8. kola Opštinske lige Alibunar Plandište u Kupiniku odigrala se derbi utakmica između Naša Krajina iz Kupinika i ekipe Solunac iz Banatskog Sokolca. Pravi lokalni derbi u kom je publika imala priliku da uživa već od prvog minuta. Gosti vrlo rano dolaze u vođstvo preko Agbaba D. za 0:1. Iskusnu ekupu Naša Krajina to nije poremetilo u nastavku meče golovima Potkonjaka, Lukenića i Mikulića, preokreću rezultat i postavljaju konačan rezultat od 4:1.