„Valjak“ protutnjao i kroz Čačak! Obradovićev Partizan bez popusta za Borac

Crno-beli nastavili pobednički niz

Partizan je „protutnjao“ i kroz Čačak. Crno-beli su nastavili pobedniči niz, savladavši na gostovanju Borac 86:68 (19:10, 25:21, 30:20, 12:17).

Sve je u Čačku ove subote bilo u znaku košarke. Mezimac domaće publike Željko Obradović prvi put u svojoj trofejnoj karijeri u rodnom gradu je vodio jednu takmičarsku utakmicu, što je bilo dovoljno da publika do polednjeg mesta ispuni tribine dvorane kraj Morave.

Ni to što je u svom gradu, ni to što se utakmica igrala u dvorani iz koje se otisnuo u košarkaški svet, pa ni stojeće ovacije koje je dobio prilikom ulaska na parket, nisu ni za milimetar pomerili Obradovićev fokus sa utakmice, koja je, osim u svom uvodu, protekla u potpunoj dominaciji Partizana.

Ponovio se crno-belima „problem“ sa nekih prethodnih utakmica i to je jedna od retkih stvari koje bi mogle da zabrinu stručni štab „valjka“ pred nastavak sezone. Dosad nisu kažnjavani, ali morće puleni najtrofejnijeg trenera Evrope protiv narednih rivala, znatno ozbiljnijih, mnogo bolje da ulaze u utakmicu i ne dozvole sebi luksuz da čak tri minuta budu bez poena, koliko im je trebalo u Čačku da uhvate zalet.

Ipak, kada su crno-beli rivala „ubacili u mašinu“ nisu ga puštali do same završnice duela. Pre svega gotovo perfektnom defanzivom, iz koje su naterali Čačane na čak 12 izgubljenih lopti samo u prvom poluvremenu za pregršt lakih poena, uglavnom posle atraktivnih zakucavanja.

Dok su Lešić i Pecarski imali snage, Čačani su i pružali kakakv takav otpor „valjku“. Nekadašnji košarkaši Partizana bili su najzaslužniji što su se domaći dva puta vraćali iz dvocifrenog zaostatka u prve dve deonice, ali su se u trećoj deonici razigrali Ledej i Panter, na čijim minijaturama su gosti sredinom pretposlednjeg kvartala definitivno slomili Borac, koji je u jednom momentu zaostajao za „valjkom“ i 29 poena (82:53, 33. minut).

Izabranici Željka Obradovića su na ovaj način poslali još jednu lepu pozivnicu svojim navijačima, da u utorak do poslednjeg mesta ispune tribine dvorane „Aleksandar Nikolić“ i pomognu svojim mezimcima da, u trećem kolu Evrokupa protiv Huventuda (utorak), sačuvaju status nepobedivosti.

BORAC ČAČAK: Đoković 6, Ćurčić 5, Hejl 4, Tomašević, Pecarski 13, Lešić 14, Marinković 8, Novaković 8, Todorović 2, Čarapić 8, Janković.

PARTIZAN: Kuruc 10, Panter 3, Ledej 14, Zagorac 10, Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 0, Smailagić 13, Mur 8, Glas 2, Trifunović, Madar 13.