logo transparend vojvodina uzivo

,

Uzbudljiv meč i podela bodova: OFK Vršac – Mačva 2:2

VRŠAC – Fudbaleri OFK Vršca i Mačve osvojili su po bod u uzbudljivom i neizvesnom meču 4. kola plej-auta Mocartbet Prve lige Srbije na stadionu pod kulom. Šapčani su bili bolji u u prvih pola sata meča, Vrščanima je bilo dovoljno 15 minuta kvalitetne igre da nadoknade ozbiljan rezultatski zaostatak.

Prva dobra akcija gostiju donela je promenu rezultata. U 7. minutu Radunović je bio u silovitom prodoru, usledio je udarac koji je odbranio Andrijanić, u nastavku akcije Belić je idealno centrirao a Pejović preciznim udarcem glavom zatresao mrežu, 0:1.

Domaći su uzvratili nekoliko minuta kasnije kada je Tasić iz slobodnog udarca sa 25 metara uputio silovit udarac na gol Mačve, zamalo neprecizan.
U 27. minutu Šapčani su duplirali prednost. Ponovo odbrana Vrščana nije našla načina da zaustavi nadahnutog Pejovića, koji još jednim preciznim udarcem glavom pogađa mrežu Andrijanića, 0:2.

Od tog trenutka OFK Vršac je zaigrao sa mnogo energije. Vrhunskih napadačkih kreacija nije bilo, ali se terenska inicijativa isplatila već u 34. minutu, kada je Ognjen Ilić jednu odbijenu loptu savršeno obradio i precizno je uputio u malu mrežu golmana Samurovića, 1:2.

U nadoknadi prvog poluvremena Vrščani stižu do izjednačenja iz odlično organizovanog kontranapada. Andrić se od centra igrališta sprintom sjurio ka kaznenom prostoru Mačve i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu, 2:2.

Pre poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu Mačva je imala stopostotnu šansu. Pejović je istrčao kontranapad, izbio sam pred Andrijanića, ali je golman Vrščana fantastičnom intervencijom sprečio pogodak.

U drugom poluvremenu Vrščani su imali prednost u posedu, ali je bilo daleko manje uzbuđenja i povoljnih prilika. Po jedna na obe strane. U 62. minutu Ristić je izbio sam pred Andrijanića, a onda je usledila intervencija kakva se retko viđa. Panterski skok u noge napadaču Mačve i osvojena živa lopta. Pet minuta kasnije prilika za domaće, pokušavali su Pavlov i Kilibarda, ali promene rezultata nije bilo.

U narednom kolu koje je na programu 13. maja, OFK Vršac gostuje u Užicu ekipi Slobode.

OFK VRŠAC – MAČVA 2:2 (2:2)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 700, sudija: Stefan Jeknić (Subotica), strelci: Ilić u 34. i Andrić u 45+1. minutu za OFK Vršac, Pejović u 7. i 25. minutu za Mačvu, žuti kartoni: Mršulja, Petrić, Stojković (OFK Vršac), Ristivojević, Samurović (Mačva).

OFK VRŠAC: Andrijanić, Petrić (od 69. B. Blagojević), Mršulja, Tasić (od 62. Tomić), Lazevski, Kadijević, Stanisavljević (od 62. Milivojević)(od 88. Graonja), Ilić, Todorović, Andrić (od 46. Kilibarda), Pavlov.

MAČVA: Samurović, Popović, Jevtić, Ristić (od 77. Branković), Vraštanović, Belić (od 74. Jovović), Novaković (od 88. Bašić), Ristivojević, Radunović, Savković, Pejović.