Turska u nadoknadi iskoristila igrača više i slavila! Česi su eliminisani sa Evropskog prvenstva

Fudbaleri Turske slavili su protiv Češke sa 2:1, u meču trećeg kola Grupe F na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Naime, pre ovog duela, Portugal je bio prvi sa šest osvojenih bodova, druga je bila Turska sa tri, a Češka i Gruzija su imale po bod, posle remija.

Ipak, ispostavilo se da je pobeda Gruzije nad Portugalom od 2:0 rešila pitanje ko će u nastavak takmičenja sa treće pozicije, te su Česi eliminisani.

Kada je o samom meču reč, nije sve najbolje počelo za izabranike selektora Ivana Haseka, pošto je Barak dobio drugi žuti karton u dvadesetom minutu, pa je Češka ostala sa igračem manje.

Tokom prvog poluvremena nije bilo golova, a vođstvo Turskoj donosi Čalhanoglu u 51. minutu.

Do kraja, Česi su na sve načine pokušavali da preokrenu, ali je Souček samo uspeo da izjednači, posle pogotka u 66. minutu.

Ipak, ispostavilo se da Turci mogu da iskoriste igrača više, te su zatresli mrežu u 94. minutu, kada je pogodio Čenk Tosun, i tako odveo Turke dalje, i to sa druge pozicije.

U samom finišu, viđene su i čarke, i umalo ozbiljna tuča dva tima na terenu, ali se na kraju sve smirilo.

Kako se situacija nije menjala do kraja meča, Česi su ostali sa jednim osovjenim bodom, na četvrtom mestu, a dalje odlaze Portugal, Turska i Gruzija.