Turistička ponuda Vojvodine biće predstavljena na Sajmu turizma „ITB“ u Berlinu, koji će biti održan od 4. do 6. marta, objavila je Turistička organizacija Vojvodine.
Sajam će okupiti najvažnije globalne aktere u turizmu, a Turistička organizacija Srbije će biti nosilac nastupa naše zemlje na ovom događaju, gde će sva tri dana sajma biti posvećena poslovnim posetiocima, uz bogat program stručnih panela i diskusija.
Iz Turističke organizacije Vojvodine su ocenili da je sajam u Berlinu prilika za uspostavljanje novih poslovnih kontakata, razmenu ideja i iskustava, koje će doprineti daljem razvoju turizma naše zemlje.
Na zajedničkom štandu će se predstaviti brojne turističke organizacije Srbije, kao i turističke agencije i hoteli.
Prema zvaničnim podacima Republičkog zavoda za statistiku lane su turisti iz Nemačke bili na petom mestu po brojnosti kada je reč o stranim turistima u Vojvodini.
Vojvodinu je prošle godine posetilo 25.287 turista iz Nemačke, što predstavlja porast od 10,6 odsto u odnosu na 2023. godinu.
Turisti iz Nemačke su ostvarili 69.946 noćenja, 3,8 odsto više nego 2023. godine.
Nemački turisti su u Vojvodini u proseku boravili po 2,8 dana.