TSC nokautiran u Portugalu: Mračan debi u Ligi šampiona

Težak dan za ekipu iz Bačke Topole

Izgleda da će se ekipa TSC-a zaustaviti već na prvom koraku na putovanju u Ligi šampiona. Ekipa iz Bačke Topole, može se reći, savladala je samu sebe danas na gostovanju Bragi, pošto je svojim greškama, ali i zahvaljujući neupitnom kvalitetu Portugalaca, domaći tim na kraju osigurao dobar rezultat pred revanš – 3:0 (2:0)!

Delovalo je na samom startu meča da fudbaleri TSC-a imaju neophodnu smirenost u odbrani da odgovore zadacima protiv jako nezgodne ekipe Brage. Iako je uvodnih deset minuta portugalski tim imao inicijativu, ona je uglavnom bila jalova.

Međutim, dvominutno smrknuće koštalo je ekipu iz Bačke Topole mnogo povoljnijeg rezultata na dalekom zapadu Evrope. Sve je krenulo u 17. minuta posle majstorije Brume, koji je iskoristio pad u koncentraciji našeg predstavnika, prošetao nekoliko odbrambenih igrača i na kraju zatresao mrežu.

Nije se ni krenulo sa centra, a Braga je već imala prednost od 2:0. Tek nešto više od minuta proteklo je između dva pogotka portugalskog tima, a ovoga puta je Pici iskoristio lepo dodavanje Abela Ruiza i savladao golmana Ilića.

Samo tri minuta kasnije, TSC je mogao da se u potpunosti vrati u ovu utakmicu. Pantovića će šansa koju je imao u 20. minutu dugo proganjati. Fudbaler ekipe iz Bačke Topole ostao je sam ispred gola na 14 metara i samo je bilo potrebno da precizno šutira. Međutim, lopta je prešla preko kopačke i otišla preko gola Brage.

Do kraja prvog poluvremena, Braga je spustila nogu sa papučice za gas, a ekipa TSC-a je uspela da se konsoliduje. Dosta bolje su se branili gosti iz Bačke Topole, izuzev nekih napada gde je ponovo Bruma bio taj koji je pravio dar-mar u odbrani i izbacivao odbrambene igrače srpskog tima kao čunjeve.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, a na velikom odmoru trener Lazetić se odlučio i na prve promene. Umesto Rakonjca je ušao Radin, a TSC je i u nastavku susreta igrao slično kao i u prvom poluvremenu.

Doduše, bilo je dosta manje prilika za Bragu nego u prvom poluvremenu. U 64. minutu je portugalski tim tražio penal posle jednog povlačenja, ali je sudija Lehner samo odmahnuo rukom.

Delovalo je da će na kraju rezultat da bude i koliko-toliko pozitivan za TSC posle svega viđenog pred revanš. Ali usledila je nova katastrofalna reakcija, ovoga puta Antonića, koji je tek ušao u igru.

U 87. minutu, Braga je otela loptu, koja je stigla do Djaloa, koji je takođe tek ušao na teren u drugom delu igre, a on je sa 11 metara samo postavio nogu i prosledio je u mrežu za konačan rezultat.

Na kraju, može se reći da je pred TSC-om vrlo težak posao da išta uradi u Bačkoj Topoli u revanšu i da će biti potrebno čudo da se srpska ekipa plasira dalje.