Trener Mege zadovoljan, uprkos završetku nadmetanja u ABA ligi

Marko Barać istakao je da smo videli dva različita poluvremena

Košarkaši Mege nisu uspeli da uvedu seriju protiv Budućnosti u treću utakmicu, pošto su i danas poraženi od podgoričkog tima u Sremskoj Mitrovici, čime su završili sa takmičenjem u ABA ligi – 80:82.

Trener Marko Barać je posle meča istakao da smo videli dva različita poluvremena i da je dobar deo susreta njegov tim delovao dobro.

Čestitam ekipi Budućnosti na večerašnjoj pobedi. Očigledno dva potpuno različita poluvremena, mi smo se dobro spremili za ovu utakmicu, prilično fokusirano, kontrolisali smo praktično sve elemente u prvom poluvremenu, izgledalo je to dosta dobro, izgledalo je na način na koji treba da izgleda jedna plej-of ekipa – rekao je Barać.

Međutim, problemi su krenuli da se nižu u trećoj deonici. Tada su kola krenula nizbrdo.

Trebalo je da izdržimo taj neki prvi udar, otvaranje treće četvrtine, da zadržimo individualnu odgovornost kako u igri jedan na jedan tako i u skoku, da nastavimo da kontrolišemo napad vodeći računa o lopti kao što smo radili u prvom poluvremenu gde smo za 20 minuta imali jednu izgubljenu loptu i sedam ukradenih – podvukao je trener Mege.